صفحه نخست >> سلامت تعداد نظرات: 0

درماني سنتي براي رهايي از کبد چرب

بيماري کبدچرب امروزه با تغيير در نحوه غذاخوردن و گرايش مردم به مصرف فست‌فود بيشتر به گوش مي‌رسد.اين بيماري که اختلال در کارکرد کبد است را مي‌توان به روش سنتي کنترل و درمان کرد.

کد خبر: 7232

قدس آنلاين/ بيماري کبدچرب امروزه با تغيير در نحوه غذاخوردن و گرايش مردم به مصرف فست‌فود بيشتر به گوش مي‌رسد.اين بيماري که اختلال در کارکرد کبد است را مي‌توان به روش سنتي کنترل و درمان کرد.
علي حسيني، متخصص طب سنتي گفت: کبد چرب به دليل کاهش تحرک و تغذيه نادرست ايجاد مي‌شود.در واقع به اختلال مزمن و بدون علامت در کبد گفته مي‌شود که به دليل تجمع چربي و التهاب در کبد است.
وي ادامه داد: شايع‌ترين دليل ايجاد کبد چرب آب خوردن بين غذا، داشتن استرس، مصرف الکل، مصرف دارو بيش از حد معمول و مصرف غذاهاي فست‌فودي مثل سوسيس و کالباس و پنير پيتزا است.
حسيني گفت: کبد به طور طبيعي مزاج گرم و تر دارد بنابراين سرد شدن آن بر اثر عوامل مختلف مي‌تواند توانايي کبد را براي تحليل و متابوليزه کردن چربي ها کم کند و موجب انباشته شدن چربي در بافت کبد و ايجاد کبد چرب شود.
اين متخصص طب سنتي افزود: بنابراين مصرف ترشي ها به ويژه سرکه و آبغوره، خوراکي هاي سرد مثل ماست، دوغ ترش، خيار و کدو يا نوشيدن مايعات سرد باعث سرد شدن کبد مي شود که بايد محدود شوند.
وي افزود: همچنين کاهش وزن ناگهاني، تغذيه نادرست و مصرف بيش از حد چربي و کربوهيدرات به همراه گرسنگي طولاني مدت به ايجاد کبد چرب مي انجامد.
حسيني افزود: بنابراين مصرف سرکه سکنجبين، مصرف سالاد سبزيجات شامل هويج، کلم و روغن زيتون توصيه مي شود. همچنين مصرف سيب با پوست به هنگام صبح و شب و مصرف عرق کاسني، عرق خارشتر، عرق بيد و عرق شاه‌تره نيز مفيد است.
اين متخصص طب سنتي گفت: مصرف خاکشير و عرق ترنجبين نيز موثر است.همچنين براي سرخ کردن غذا از روغن کنجد و زيتون بيشتر استفاده شود.

نظرات بینندگان

ارسال نظر