صفحه نخست >> سلامت تعداد نظرات: 1

عامل اصلي ايجاد سنگ صفرا ازديدگاه طب سنتي

عامل اصلي ايجاد سنگ صفرا در افراد: .1- کم نوشيدن آب اشاميدني سالم حداقل در 24 ساعت بايد 4 ليوان باشد .

کد خبر: 5953

طب اسلامي وسنتي عقيلي خراساني/ عامل اصلي ايجاد سنگ صفرا در افراد: .1- کم نوشيدن آب اشاميدني سالم حداقل در 24 ساعت بايد 4 ليوان باشد .
2- افراد آب جوش ولرم يا نمي خورند و يا بسيار کم ميخورند.
3- کساني که زياد عرق ميکنند.
4- مصرف داروهايي که سبب ايجاد سنگ صفرا مي شود مثل خانم هايي که قر ص هاي ضد بارداري مصرف ميکنند .

درمان سنگ صفرا
1
- جوشاندن هسته خرما 20 الي 30 هسته خرما رادر قوري ريخته و 2 تا 3 استکان آب روي آن بريزيد و بگذاريد 20دقيقه اي بجوشد و يک استکان
2- تمبر هندي بي نمک :5 الي 7 خوشه آن را در يک ليوان آب ريخته چند دقيقه صبر کنيد و هسته را جدا کنيد و بعد ان را ميل کنيد .اين نوشيدني قوي ترين دارو در رقيق کردن مايع صفراوي است چون اول صفرا غلظت پيدا ميکند سپس مبتلا به لجن صفراوي ميشود و بعد از آن مبتلا به سنگ صفرا مي شود .
سه نوع سنگ صفرا داريم : 80 در صد آنها از نوع کلسترول هستند . 15 درصد آنها پيگ مانتهاي هستند . 5 درصد پيگ مانته اي سياه هستند .
در پيگ مانتهاي قهوه اي اگرکافئين زياد مصرف شود همينطور چاي پر رنگ يا مانده و يا چاي اسانس دار يا عطري و شکلات ، کاکائو ،نسکافه زياد مصرف شود و همينطور مصرف زياد قرص هاي ضد بارداري باعث ايجاد سنگ هاي پيگ مانته اي قهوه اي مي شود .
سنگ هاي پيگ مانته اي سياه: اگر کسي عفونت ادرار و يا عفونت دستگاه تناسلي داشته باشد و آن را درمان نکند سنگ هاي پيگ مانته اي سياه در صفراي او ايجاد خواهد شد

نظرات بینندگان

 • | |

  با سلام و تشکر از مقاله در مورد یکی از دلایل تشکیل شدن سنگ کیسه صفرا ولی من به عنوان کسی که دچار این مشکل شدم ، میخواستم بگم که صرف نظر از مواجه شدن با مشکلات ناشی از سنگ کیسه صفرا، مشکلات پس از آن تبدیل به یه کابوس میشه چون معلوم نیست چه کسی درست میگه و چه کسی نادرست.
  برای مثال بعد از اینکه مشخص شد درد طاقت فرسایی که من بعد از خوردن غذا بهش مبتلا میشدم ممکنه به علت سنگ کیسه صفرا باشه نزد یکی از بهترین جراحها در یکی از بهترین بیمارستانهای خصوصی تهران رفتم که از طریق لاپاراسکوپی عمل شدم و در حالیکه جراح گفته بود هیچ اتفاقی با برداشتن کیسه صفرای من نخواهد افتاد، الان بعد از 3 سال هنور مشکلات بیشماری بعد از عمل دارم و باید بگم متاسفم که پزشکان برای راحت کردن خودشون به خواسته بیمار توجه نمیکنند و فقط میگن باید کل کیسه را خارج کنیم در حالیکه همون موقع من یک جراحی را پیدا کردم که جراحی سنگ کیسه صفرا با جدیدترین تکنولوژی پزشکی جهان انجام میداد و فقط سنگ کیسه صفرا را خارج میکرد ولی وقتی با جراح خودم که از بهترینها در ایران بود مشورت کردم گفت چرت و پرته و هیچ جای دنیا سنگ را خارج نمیکنند و حتی حاضر نشد با اون جراح تلفنی صحبت کنه.

  به هر حال من کیسه صفرامو در آوردم و نمیخوام تعریف کنم تا امروز چه مشکلاتی داشتم از اجبار به پرهیز از غذاهایی که دوست داشتم تا دردهایی که حتی منجر به این شد که جراح دیگری بگه فکر میکنم یه سنگ تو جدار شکمت جاگذاشتن و باید دوباره جراحی بشی.

  یکسال پیش دوستم دچار درد سنگ کیسه صفرا شد و این دفعه فقط با اون آقای جراح که جراحی سنگ کیسه صفرارا با جدیدترین تکنولوژی پزشکی جهان انجام میداد تماس گرفتیم و ایشون عملش کرد و 5 تا سنگ در اندازه های مختلف داشت که درآورد و الان که حدود 13 ماه از عملش گذشته انگار هیچ مشکلی از روز اول نداشته. راحت هر غذایی دوست داره میخوره فقط هر 3 ماه یکبار یه سونوی جدید انجام میده و نتیجشو برای دکتر ایمیل میکنه. متوجه شدید چی گفتم؟ ایمیل میکنه. یعنی حتی جراحش ازش نمیخواد که بره یه ویزیت دیگه بده تا نتیبجه سونوشو ببینه و فقط با بررسی تصویر سونوگرافی اگر سنگ کوچکی تشکیل شده باشه بهش توصیه هایی میکنه که اون سنگ کوچک خودش به صورت طبیعی دفع میشه تا نتونه بزرگ و مشکل دار بشه.

  کاش یه روزی پزشکا بفهمن اگر سوادشون بالا رفته به کارهای جدید دیگران اهمیت بدن و فکر نکنن اگر بخوان کار نفر دیگه را انجام بدن کارهای قبلی خودشون زیر سوال میره.

ارسال نظر