صفحه نخست >> سلامت تعداد نظرات: 0

فوايد روغن‌هاي گياهي براي ‌موهاي ‌خشک

روغن‌هاي گياهي حاوي ريزمغذي‌هاست که با حفظ سلامت موها باعث رشد بيشترشان مي‌شود. استفاده هر روزه از اين روغن‌ها به پيشگيري از شوره سر کمک مي‌کند و مانع خشکي پوست سر مي‌شود.

کد خبر: 5943

جام جم/ روغن‌هاي گياهي حاوي ريزمغذي‌هاست که با حفظ سلامت موها باعث رشد بيشترشان مي‌شود. استفاده هر روزه از اين روغن‌ها به پيشگيري از شوره سر کمک مي‌کند و مانع خشکي پوست سر مي‌شود.

نمونه‌هاي زير بيشترين استفاده و بهترين بازدهي را براي چرب‌کردن موها دارد.

روغن زيتون
اين مرطوب و چرب‌کننده چندمنظوره که در صدر جدول قرار دارد، به موها استحکام مي‌بخشد و آنها را درخشان مي‌کند و براي موهاي خشک بسيار مناسب است. روغن زيتون بايد مدتي پس از استفاده و قبل از خواب حتما شسته شود. حتي مقدار کمي از آن روي پوست خشک هم معجزه مي‌کند.

روغن نارگيل
مي‌توان به روغن نارگيل لقب بهترين چرب‌کننده معطر را هم داد که هم به شکل غليظ و هم رقيق وجود دارد. نارگيل سرشار از مولکول‌هاي چربي سالم است که حتي با لمس کردن، اين چربي را حس مي‌کنيد. چربي نارگيل بسرعت جذب مي‌شود و بدون آن که حالتي چرب به موها بدهد، آنها را نرم و تغذيه مي‌کند.
استفاده از آن همراه شامپو عالي است و در مورد پوست خشک گزينه‌اي مناسب براي نرم‌‌کردن بافت و لطافت‌ بخشيدن به آن بدون بستن منافذ پوستي است.

روغن هويج
احتمالا نام اين روغن را کمتر شنيده‌ايد؛ اما محصولات حاوي آن براي نرم‌کردن موهاي خشک و چرب‌کردن آنها معجزه مي‌کند. همچنين اين روغن به علت ترکيبات ويژه، موها را بخوبي تغذيه و آنها را به جاي براق‌کردن، درخشنده مي‌کند. ترکيب آن با ساير روغن‌ها هم براي موهاي خشک خوب است و به عنوان نرم‌کننده و حالت‌دهنده استفاده مي‌شود.

روغن بادام
يکي از روغن‌هاي رايج و خوب براي چرب‌کردن موها و لطيف کردن پوست‌ خشک، روغن بادام است. پروتئين‌هاي موجود در اين روغن به بازسازي سطح پوست کمک مي‌کند و حالت الاستيکي آن را بهبود مي‌بخشد. البته بهتر است آن را با محصولات شوينده مخلوط کنيد، اما به تنهايي هم مي‌تواند موها را درخشان، چرب و مقاوم کند.

روغن آفتابگردان
اين روغن روي پوست و موها به يک اندازه تأثير مثبت دارد و حتي براي موها و پوست‌هاي چرب هم مفيد است. استفاده از آن موها را چرب مي‌کند، اما سنگين نمي‌کند و از آنجا که به شکل طبيعي حاوي مقادير زيادي ويتامين «اي» است، در ترميم سلولي نقش دارد. مقدار کمي از آن هم تأثير چرب‌کنندگي زيادي براي موها دارد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر