صفحه نخست >> سلامت تعداد نظرات: 0

ترين ها/ پيرترين و سالم‌ترين زنان دنيا +عکس

اين ۵ زن آخرين کساني هستند که قرن ۱۹ متولد شده‌اند. آنها زمان جنگ دوم جهاني ۴۰ ساله بودند.

کد خبر: 5741

فارس/ اين ۵ زن آخرين کساني هستند که قرن ۱۹ متولد شده‌اند. آنها زمان جنگ دوم جهاني ۴۰ ساله بودند.
اين پنج زن آخرين کساني هستند که در قرن 19 متولد شده‌اند و به گفته آنها طول عمر و سلامت بودنشان به دليل خواب خوب و ورزش روزانه بوده است.
«ميسائو اوکاوا» با 116 سال، پيرترين زن در سراسر جهان است؛ وي در 5 ماه مارس ۱۸۹۹ در ژاپن به دنيا آمده است. زماني که شوهر وي از دنيا رفت، او 83 ساله بود.

راز طول عمر و سلامت وي، ورزش روزانه، خواب منظم و يک رژيم غذايي خوب و خوردن ماهي بوده است؛ وي به خبرنگار ديلي ميل گفت: درست غذا خوردن و خواب کافي عمر را زياد مي‌کند.
« اِما مورانو» يکي از قديمي‌ترين زنان در اروپا است؛ وي در 29 نوامبر 1899 يک ماه قبل از پايان قرن 19 در ايتاليا به دنيا آمده است؛ اين زن سالخورده‌ترين زن اروپايي است که هنوز در خانه بدون کمک شخص ديگري به تنهايي زندگي مي‌کند.

وي تنها بازمانده از يک خانواده 8 نفره است؛ «اِما» در سال 1926 ازدواج کرد و تنها فرزند وي در سال 1937 بدنيا آمد که در 6 ماهگي از دنيا رفت؛ در سال 1938 از شوهرش «جيوواني مارتينوتزي» جدا شد اما هرگز طلاق نگرفت و تا سال 1954 در يک کارخانه مشغول به کار بود و در 75 سالگي بازنشسته شد.
وقتي از وي سوال شد راز طول عمر او در چيست، گفت: هر روز آب مي‌خوردم و شيشه بطري آب را از خود دور نمي‌کردم؛ براي صبحانه شير يا آب با بيسکوئيت مي‌خوردم؛ در طول روز دو تخم مرغ، براي ناهار ماکاروني با گوشت و براي شام فقط يک ليوان شير مي‌خوردم.
وي ادامه داد: خواب يک عامل مهم در زندگي است و من هر شب قبل از ساعت 7 مي‌خوابيدم.
«گرترود ويور» يکي ديگر از قديمي‌ترين زنان جهان است که 116 سال دارد؛ وي در 4 ماه ژوئيه ۱۸۹۹ در آرکانزاس نزديک به مرز تگزاس در آمريکا متولد شده است؛ وي دختر يک زوج کشاورز است؛ در سال 1915 ازدواج کرد و از شوهرش 4 فرزند به دنيا آورد که فقط يکي از آنها که 90 سال دارد، زنده است.

وي هر روز با دوستان و نوه خود ملاقات مي‌کند و يک مادربزرگ دوست داشتني است. به گفته وي، راز عمرطولاني او به دليل مهرباني است.
«جرالين تالي» در 3 مه 1899 به دنيا آمد و اکنون 115 ساله است؛ وي در مونتروز در ايالت جورجيا در آمريکا به دنيا آمده است و در جواني همانجا در مزارع بادام زميني و پنبه زندگي مي‌کرد.

وي از خانواده‌اي است که 11 فرزند داشتند و براي کار و درآمد بيشتر به اينکستر در ميشيگان رفت و در آنجا با «آلفرد تاکي» ازدواج کرد؛ آنها در سال 1937 صاحب يک دختر به نام «تلما» شدند؛ شوهر وي در سن 95 سالگي پس از 52 سال زندگي مشترک در سال 1988 از دنيا رفت؛ «جرالين» داراي سه نوه و 4 نبيره است.
«سوزانا موشات جونز» در 6 ژوئيه 1899 در آلاباما آمريکا از يک مادر و پدر کشاورز متولد شد و اکنون 115 ساله است؛ سوزانا سومين فرزند از 11 فرزند خانواده است؛ فارغ‌التحصيل رشته موسيقي است اما والدين وي نمي‌توانستند مخارج تحصيل وي را پرداخت کنند.

وي در سال 1923 به نيويورک رفت، پس از 5 سال زندگي زناشويي از شوهرش جدا شد بدون اينکه فرزندي داشته باشد؛ سوزانا تا قبل از سن بازنشستگي يعني 1965 از کودکان خانواده‌هاي ثروتمند پرستاري مي‌کرد.
به گفته وي راز طول عمر او در اين است که هرگز سيگار نکشيده و الکل نخورده است.

نظرات بینندگان

ارسال نظر