صفحه نخست >> سلامت تعداد نظرات: 0

املاحي که «کلسترول» بد را کاهش مي‌دهند

در املاحي چون سلنيوم، زينک و روي، آنتي اکسيدان ديده مي‌شود که اين آنتي اکسيدانها کلسترول بد فرد را کاهش مي‌دهد.

کد خبر: 5733

باشگاه خبرنگاران/ در املاحي چون سلنيوم، زينک و روي، آنتي اکسيدان ديده مي‌شود که اين آنتي اکسيدانها کلسترول بد فرد را کاهش مي‌دهد.
سيد مرتضي صفوي ، متخصص تغذيه گفت: به دليل آنکه آنتي‌اکسيدان در آواکادو وجود دارد اين ميوه مي‌تواند از بيماري‌هاي متابوليک جلوگيري کند.
وي با اشاره به ويتامين‌هاي موجود در آواکادو اظهار داشت: آواکادو حاوي ويتامين‌هاي "اي، ايي و سي" است به همين دليل مي‌تواند کلسترول بد فرد را نيز کاهش دهد.
اين متخصص تغذيه ادامه داد: براي تشکيل غده در بدن فرد بايد راديکالهاي آزاد تشکيل شود و اين راديکال‌ها بر اثر ايجاد ميل ترکيبي به وجود مي‌آيد.
به دنبال ايجاد اين ميل ترکيبي ، غده يا تومور در بدن فرد تشکيل مي‌گردد و اين آنتي اکسيدانها در هم پيچيدگي راديکالها را به منظور تشکيل تومور را از بين مي‌برد.
صفوي با اشاره به املاح حاوي آنتي اکسيدان عنوان کرد: در املاحي چون سلنيوم ،زينک و روي نيز آنتي اکسيدان وجود دارد که اين آنتي اکسيدان‌ها کلسترول بد فرد را کاهش مي دهد. اين کلسترول ، سبب بسته شدن رگ فرد و بيماري قلبي در وي مي‌شود و آنتي اکسيدانها از بروز اين مسئله در فرد پيشگيري مي‌‌کند.
وي تصريح کرد: مرکبات ، جوانه گندم و هويج نيز از ديگر منابع آنتي‌ اکسيدان محسوب مي شود که از اکسيده شدن و ايجاد کلسترول بد در بدن فرد جلوگيري مي‌نمايد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر