صفحه نخست >> سلامت تعداد نظرات: 0

تقويت ناخن در کوتاه ترين زمان

استفاده از روغن، راه بسيار خوبي براي مقاوم شدن، سالم ماندن و رشد ناخن هاست.

کد خبر: 5679

آريا/ استفاده از روغن، راه بسيار خوبي براي مقاوم شدن، سالم ماندن و رشد ناخن هاست.
استفاده از روغن، راه بسيار خوبي براي مقاوم شدن، سالم ماندن و رشد ناخن هاست. به مطالعه ي اين راهنما ادامه دهيد تا بدانيد چگونه با استفاده از روغن مي‌توانيد به سلامت ناخن هايتان کمک کنيد.
ناخن ضعيف، شکننده، مي تواند خسته کننده باشد ! هزاران محصول وجود دارد، که ناخنها را قوي و سخت تر، مي کند و حتي سريع تر بلند مي کند.با اين حال، شما مي توانيد ناخن هاي خود را در چند مرحله ساده قويتر کنيد. آيا زياد دست هاي خود را در آب نگه مي داريد، مانند شنا کردن و يا شستن ظروف؟ فعاليت هاي روزانه تا حد زيادي در شکنندگي ناخنها موثر است.
اکثر مردم در فواصلي از زندگي‌شان با ناخن هايي شکننده يا حتي ترک خورده دست و پنجه نرم مي‌کنند! اين يک بيماري آزار‌دهنده است که معمولا به واسطه ي خشکي بيش از اندازه ي بستر و پوست اطرف ناخن بوجود مي‌آيد. زماني که چنين اتفاقي بيفتد، ناخن شما سلامت و استحکام اش را از دست داده و رشدي دشوار خواهد داشت.

روغن تقويت ناخن
در قفسه فروشگاه ها محصولات متعددي وجود دارد که وعده ي تقويت ناخن و بازگرداندن رطوبت به آنها را مي‌دهد، در حالي که راه‌هاي درماني طبيعي ديگري نيز براي بدست آوردن ناخن هايي مقاوم و سالم نيز وجود دارد!
استفاده از روغن، راه بسيار خوبي براي مقاوم شدن، سالم ماندن و رشد ناخن هاست. به مطالعه ي اين راهنما ادامه دهيد تا بدانيد چگونه با استفاده از روغن مي‌توانيد به سلامت ناخن هايتان کمک کنيد.

چگونه از روغن براي تقويت ناخن هايتان استفاده کنيد؟
1 - نصف فنجان از روغنتان را در کاسه ي مخصوص مايکرويو بريزيد و درون مايکرويو قرار دهيد. به مدت يک و نيم دقيقه آنرا روشن نماييد، سپس کاسه را خارج کنيد.
2 - اجازه دهيد تا روغن کمي خنک شود.
3 - ناخن هايتان را در روغن فرو کنيد تا به مدت 15 تا 30 دقيقه خيس بخورند.
4 - با اين کار به ناخن هايتان کمک مي‌کنيد تا از طريق جذب سريع به خوبي مرطوب شوند.
5 - دستانتان را از روغن خارج کنيد و با استفاده از انگشتانتان روغن را بخوبي بر روي ناخن و پوست اطرافش، با حرکات کوچک دايره وار ماساژ دهيد.
6 - روغن مازاد را از دستانتان بشوييد.
7 - اين روند را بصورت هفتگي تکرار نماييد.
8 - براي مرطوب کردن روزانه، قطره‌اي از روغن را روي هر ناخن بچکانيد، و آنرا بر روي ناخن و پوست اطراف ماساژ دهيد تا جذب شود.
9 - پيش از اينکه به رختخواب برويد، ناخن هايتان را در مخلوطي از آب ليمو و روغن با تناسب يک به سه بخيسانيد. پنج دقيقه صبر کنيد، سپس دستکشي بپوشيد و اجازه دهيد که تمام طول شب روغن بر روي ناخن هايتان باقي بماند. در صورت نياز صبح دستانتان را بشوييد.

روغن هايي که مي‌توانيد استفاده کنيد:
روغن زيتون
روغن نارگيل
روغن آواکادو
روغن هسته انگور
روغن جوجوبا

نظرات بینندگان

ارسال نظر