صفحه نخست >> سلامت تعداد نظرات: 0

اثر مخرب اشعه خورشيد بر سلامت پوست

روند پيري به شدت وابسته به شيوه زندگي و چگونگي مراقبت از بدن است. با بالارفتن سن تغيير ظاهر طبيعي است اما گاهي برخي افراد مسن‌تر از آنچه واقعا هستند به نظر مي رسند، علت ان بخاطر عادات غلطي است که منجر به مسن تر جلوه دادن شخص مي شود. راه‌هايي براي به تاخير انداختن روند پيري وجود دارد

کد خبر: 4864

ميگنا/ روند پيري به شدت وابسته به شيوه زندگي و چگونگي مراقبت از بدن است. با بالارفتن سن تغيير ظاهر طبيعي است اما گاهي برخي افراد مسن‌تر از آنچه واقعا هستند به نظر مي رسند، علت ان بخاطر عادات غلطي است که منجر به مسن تر جلوه دادن شخص مي شود. راه‌هايي براي به تاخير انداختن روند پيري وجود دارد. ايجاد اين تغييرات در گرو شيوه زندگي است. همه آدم ها به ظاهرشان اهميت مي دهند و سعي مي کنند زيبا و جوان به نظر برسند و از آنجايي که حفظ جواني و زيبايي پوست، کليد رسيدن به اين آرزوست، در اين مقاله شما را با عادات غلطي که باعث پيرتر نشان دادن چهره شما مي شود آشنا مي کنيم:
اگر به اندازه کافي آب ننوشيد
نوشيدن آب کافي در هر روز بهترين کاري است که مي توانيد براي بدن خود انجام دهيد. آب کافي منجر به تنظيم هضم غذا، افزايش عملکرد سيستم ايمني بدن، افزايش انرژي، کمک به کاهش وزن و حتي افزايش عملکرد ذهني مي شود. با اين حال، مزيت اصلي آب اثر فوق العاده در روشن کردن پوست است. نوشيدن آب آشاميدني به مقدار لازم براي سلامت پوست مناسب و مفيد است. اگر آب کافي ننوشيد پوست خشک به نظر مي رسد و باعث مي شود که چين و چروک برروي پوست بيشتر نمايان شود.
اگر از کرم ضدآفتاب استفاده نکنيد
اشعه خوزشيد اثر مخربي بر سلامت پوست دارد که باعث چروک شدن و ايجاد لک بر آن مي شود. پوست خود را از تابش مستقيم اشعه ماوراء بنفش محافظت کنيد و سعي کنيد از کلاه و عينک مناسب استفاده کنيد. حتما از کرم ضد آفتاب که با پوست شما سازگار است استفاده کنيد. قبل از خروج از منزل استفاده از کرم ضدآفتاب يکي از ضروريات است.
اگر قبل از خواب صورت خود را نشوييد
خوابيدن بدون شستن کامل صورت اصلا کار درستي نيست. در طول روز منافذ پوست مملو از آلودگي و خاک مي شود. شستن اين آلودگي ها راهي براي داشتن پوستي شفاف و درخشان است.
اگر پوست خود را مرطوب نسازيد
با نوشيدن مقدار کافي آب در هر روز، شما رطوبت را به پوستتان هديه مي دهيد و اين بسيار مهم است. با اين حال، ممکن است به اندازه کافي نباشد. استفاده از مرطوب کننده صورت روزانه براي جلوگيري از خشکي پوست لازم است. استفاده از روغن نارگيل راه طبيعي، ارزان و موثر براي رطوبت پوست است.
استفاده بيش از حد از غذاهاي فراوري شده
رژيم غذايي مدرن مسلما بزرگترين علت پيري زودرس است. دليل اصلي مقدار قند اضافي است که امروز در مواد غذايي ما وجود دارد. مصرف شکر در ايالات متحده ۴۰ درصد از سال ۱۹۷۰ افزايش يافته است. اين قند اضافي منجر به گودي سياه زير چشم، چين و چروک، پوست خشک و آکنه مي شود.
اگر هرروز موهاي خود را بشوييد
هر روز شستن موها روغن طبيعي آن را گرفته و مو خشک و شکننده مي شود. شامپو تنها يک يا دو بار در هفته بايد استفاده شود. آب خيلي داغ هم چربي مو را از بين مي برد و مو خشک و مستعد ابتلا به آسيب مي شود.
رژيم غذايي مناسب
رژيم غذايي گياهي و متعادل کليد پوست سالم و درخشان است. سعي کنيد رژيم غذايي روزانه خود را با غذاهاي کامل مانند ميوه ها، سبزيجات و غلات تصفيه شده پر کنيد.
چربيهاي اشباع نشده، مانند آنچه در آوکادو و آجيل وجود دارد غذاي تقويت پوست است. آنها حاوي سطح بالايي از آنتي اکسيدان ها، اسيدهاي چرب ضروري و ويتامين E است که از پيري زودرس جلوگيري مي کند.
 

نظرات بینندگان

ارسال نظر