صفحه نخست >> سلامت تعداد نظرات: 0

نوشابه‌هاي انرژي‌زاچه خطراتي دارند؟

کد خبر: 4845

سلامت نيوز/ نوشابه‌هاي انرژي‌زا نوشيدني‌هاي حاوي مواد مختلف هستند که معمولا به هدف به دست آوردن انرژى جسمى يا هشيارى ذهنى مصرف مي‌شوند.

نوشابه‌هاي انرژي‌زا معمولا حاوى آميزه‌هاى گوناگونى از مواد کربوهيدراتى (قندى) ويتامين‌ها، موادمعدنى و مواد ديگرى از جمله مواد محرکى مانند کافئين، تورين (يک اسيد آمينه، پيش‌ساز پروتئين) و گلوکورونولاکتون (يک ماده طبيعى که در بدن از تجزيه قند ساده گلوکز ايجاد مى‌شود) هستند. علاوه بر اين داروهاى گياهى مانند ژله سلطنتى، جين سنگ و گوارانا ممکن است در اين نوشابه‌ها موجود باشد که به ادعاى توليدکنندگان نوشابه‌ها باعث افزايش بنيه جسمى و تشديد هشيارى و تمرکز ذهنى مى‌شوند

ترکيبات موجود در نوشابه‌اي انرژي‌زا
در اغلب اين نوشابه‌ها مواد به اصطلاح «تشديدکننده انرژى» مثل کافئين، تورين و در بعضى موارد گلوکورونولاکتون براى تحريک سوخت و ساز و به دست آوردن سريع انرژى وجود دارد.
هر سه اين مواد در غذاهاى طبيعى و در بدن ما وجود دارند اما غلظت‌هاى آنها در اين نوشابه‌ها بالاتر است. معمولا در هر قوطى اين نوشابه‌ها ?? ميلى گرم کافئين وجود دارد (گرچه برحسب مارک‌هاى مختلف اين ميزان متفاوت است). اين مقدار تقريبا معادل همان مقدار کافئينى است که يک فنجان قهوه خورى متوسط دارد و حدود ? برابر ميزان کافئين موجود در يک فنجان چاى يا قوطى نوشابه کولادار است. منبع بيشتر کافئين اين نوشابه‌ها، گوارانا، يک عصاره کافئين دار است که از گياهى در آمريکا جنوبى به دست مى‌آيد.
تورين يک ماده پروتئينى است که در گوشت وغذاهاى دريايى وجود دارد و به ادعاى توليدکنندگان نوشابه‌ها مى‌تواند در دفع مواد زائد و سم‌زدايى از بدن کمک کند. برخى از مطالعات هم نشان‌دهنده اثر کاهنده فشارخون تورين در مبتلايان به فشارخون بالا بوده است، اما در هر حال ميزان بى‌خطر اين ماده در حال حاضر معلوم نيست. براى گلوکورونولاکتون نيز مانند تورين نقش سم‌زدايى قائل هستند، اما تحقيقات چندانى در مورد آن انجام نشده است. مواد قندى يا کربوهيدراتى موجود در اين نوشابه‌ها معمولا به‌صورت مخلوطى از قندهاى ساده با جذب سريع و کربوهيدرات‌هاى پيچيده تر با جذب آهسته موجود است.
ميزان قند در نوشابه‌هاى انرژى‌زا (?? تا ?? درصد) معمولا بسيار بيشتر از ميزان قند نوشابه‌هاى معمول ورزشى (? تا ? درصد) است. گرچه قند يک منبع فورى انرژى است، اما مصرف بيش از حد آن مى‌تواند به مشکلات دندانى و چاقى منجر شود. مصرف مقادير زياد قند مى‌تواند جذب آب به بدن را آهسته کند و در نتيجه استفاده از اين نوشابه‌ها را براى مصرف هنگام ورزش يا پس از آن نامناسب کند.
کافئين ماده اصلى محرک موجود در اين نوشابه‌ها مى‌تواند اعمال بخش‌هايى از بدن و مغز را سرعت بخشد. کافئين باعث افزايش ضربان قلب، فشارخون و درجه حرارت بدن مى‌شود. در مقادير زياد ممکن است باعث لرزش دست و تغييرات ريتم قلب شود. کافئين همچنين داراى خاصيت ادرارآورى است و بنابراين ممکن است به‌خصوص در ورزش شديد باعث کم‌آبى بدن شود.
بررسي «کميته علمى غذاى کميسيون اروپا" (SCF) در مورد خطر کافئين موجود در نوشابه‌هاى انرژى‌زا نشان مي‌دهد که گرچه اين نوشابه‌ها در مقدار متعادل براى مصرف عمومى بى‌خطر هستند، اما کودکان و نوجوانانى که دو قوطى يا مقدار بيشترى از اين نوشابه‌ها مصرف مى‌کنند ممکن است دچار تحريک‌پذيرى و اضطراب شوند.
همچنين اين کميته توصيه کرد زنان باردار اين نوشابه‌ها را مصرف نکنند چرا که اثرات کافئين روى جنين نامعلوم است.
در مجموع کودکان کم سن، افرادى که به کافئين حساسيت دارند، مبتلايان به بيمارى‌هاى قلبى و زنان باردار (به‌خصوص در سه ماه اول بارداري) نبايد از اين نوشابه‌ها استفاده کنند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر