صفحه نخست >> سلامت تعداد نظرات: 0

بهترين شيوه هاي طبيعي خلاصي از درد دندان

براي رفع دندان درد مي توانيد از راههاي طبيعي کمک بگيريد و به کاهش دردتان کمک کنيد و از شر درد دندان خلاص شويد

کد خبر: 4824

دکتر سلام/براي رفع دندان درد مي توانيد از راههاي طبيعي کمک بگيريد و به کاهش دردتان کمک کنيد و از شر درد دندان خلاص شويد.
حميد افراسيابي، متخصص طب سنتي گفت: براي تسکين درد دندان مي توان از روغن ميخک استفاده کرد چون ميخک خاصيت آنتي بيوتيکي دارد.
وي ادامه داد: مصرف سير در طول روز به کاهش درد دندان کمک مي کند.همچنين مي توان سير له شده را با نمک و کره بادام زميني مخلوط و روي دندان گذاشت.همچنين پياز نيز يک ماده ضدعفوني کننده است و مي‌توان آن را خرد کرده و روي دندان گذاشت.
اين متخصص طب سنتي تصريح کرد: انجير خشک جوشيده شده در شير، براي درمان ورم لثه و ورم مخاط دهان مفيد است و عصاره وانيل نيز براي تسکين درد دندان توصيه مي شود.
افراسيابي يک توصيه خانگي کرد و گفت: اگر هيچ مسکن و داروي گياهي در دسترس نبود مي‌توان مقداري يخ را روي دندان گذاشت چون با بي حس کردن ناحيه متورم، به کاهش درد کمک مي کند.
وي ادامه داد: همچنين مي توان از ليموترش استفاده کرد چون داراي ويتامين C است و عفونت را کنترل مي‌کند.
اين متخصص طب سنتي گفت: نعناع نيز خاصيت ضد درد دارد به همين دليل مي توان اسانس آن را به همراه آب مانند دهانشويه استفاده کرد.
افراسيابي افزود: مصرف روزانه گشنيز نيز تقويت کننده دهان و دندان است و از خرابي دندانها جلوگيري مي کند. سبزي شاهي نيز همين خاصيت را دارد و لثه ها را تقويت مي کند.
وي افزود: مصرف لبنيات مخصوصاً ماست به دليل داشتن اسيدلاکتيک براي دندانها مفيد است.مصرف امگا 3 نيز توصيه مي‌شود که مي توان آن را از طريق مصرف ماهي جذب کرد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر