صفحه نخست >> سلامت تعداد نظرات: 0

لوزه‌ها با عفونت‌هاي حلق‌ مبارزه مي‌کنند

متخصص گوش، حلق و بيني گفت: لوزه‌ها در مبارزه با عفونت‌هاي حلق و دستگاه تنفس فوقاني مؤثر است،‌ به طوري که ويروس‌هاي وارد شده به گلو را به دام مي‌اندازد.

کد خبر: 476

باشگاه خبرنگاران/ ابراهيم رزم‌پا، متخصص گوش، حلق و بيني گفت: لوزه‌ها در مبارزه با عفونت‌هاي حلق و دستگاه تنفس فوقاني مؤثر است،‌ به طوري که ويروس‌هاي وارد شده به گلو را به دام مي‌اندازد.
 
لوزه‌هاي سالم به رنگ صورتي کمرنگ بوده و نقاط سفيد رنگي روي آن‌ها ديده مي‌شود و لوزه‌هاي عفوني بيشتر به رنگ قرمز است و روي آن‌ها نقطه‌هايي از چرک‌هاي سبز رنگ يا زرد رنگ به وجود مي‌آيد و معمولاً زخم‌هاي خاکستري با پوشش ضخيم سفيد مايل به خاکستري نيز بر روي آن‌ها مشاهده مي‌شود.

وي افزود: از علائم شايع برداشتن لوزه مي‌توان به گوش درد و گلودرد نيز اشاره کرد. گوش‌درد به دليل وجود عصب‌هاي مشترک گوش و لوزه و سختي تنفس نيز يکي از عوامل طبيعي بعد از برداشتن لوزه نيز محسوب مي‌شود.

وي توصيه کرد: مصرف مايعات فراوان و پرهيز از خوراکي‌هاي محرک‌زا مانند ادويه‌هاي تند، سرکه، مرکبات شد از توصيه‌هاي بعد از برداشتن لوزه است که افراد با رعايت آن رو به بهبودي هرچه سريع‌تر خواهند بود.

نظرات بینندگان

ارسال نظر