صفحه نخست >> سلامت تعداد نظرات: 0

ماسک عسل و بابونه با پوستتان چه مي‌‌کند؟

شما مي‌توانيد قبل از هر کاري با چند ماسک ساده و ارزان خانگي به پوست‌تان آب‌رساني کنيد و اگر مشکل‌تان حل نشد، به‌دنبال درمان جدي‌تري بگرديد. البته ماسک‌هاي متنوعي که در اين مطلب براي‌تان تدارک ديده‌ايم را همزمان مصرف نکنيد، بلکه باتوجه به نيازهاي پوست‌تان يکي‌ را انتخاب کنيد و درمان را چند هفته ادامه دهيد تا نتيجه‌اش روي پوست‌تان ظاهر شود.

کد خبر: 4530

آريا/ پاييز که مي‌آيد، با خودش پوست خشک و ترک خورده را هم مي‌آورد.
به گزارش خبرگزاري آريا، پوستي که اگر ذات خشکي هم داشته باشد زودتر از آمدن سرما به خارج و پوسته شدن مي‌افتد و نه تنها زيبايي‌تان را خدشه‌دار مي‌کند، بلکه اگر مشکلاتش را برطرف نکنيد، به شکلي جدي آسيب مي‌بيند. براي بيرون آمدن از بحراني که تغيير فصل براي‌تان ايجاد مي‌کند، نيازي به هزينه زياد و گذراندن ساعت‌ها وقت در مطب متخصصان نداريد. شما مي‌توانيد قبل از هر کاري با چند ماسک ساده و ارزان خانگي به پوست‌تان آب‌رساني کنيد و اگر مشکل‌تان حل نشد، به‌دنبال درمان جدي‌تري بگرديد. البته ماسک‌هاي متنوعي که در اين مطلب براي‌تان تدارک ديده‌ايم را همزمان مصرف نکنيد، بلکه باتوجه به نيازهاي پوست‌تان يکي‌ را انتخاب کنيد و درمان را چند هفته ادامه دهيد تا نتيجه‌اش روي پوست‌تان ظاهر شود.

با گيا‌هان آب بدهيد!
يک افشانه کوچک بخريد و آن را با اين مواد پر کرده و روي صورت‌تان اسپري کنيد:
- ريحان و بابونه را در قوري آب‌جوش بريزيد و بگذاريد دم بکشند. پس از خنک شدن، هر روز يک بار اين دمنوش را روي صورت‌تان اسپري کنيد تا خشکي‌اش برطرف شود.
- بابونه پاي ثابت آب رساني‌هاي گياهي است. مي‌توانيد آن را با گل هميشه بهار دم کنيد و در يخچال بگذاريد. اسپري کردن روزانه اين دمنوش هم به پوست شما آب‌رساني مي‌کند.
- گل ختمي را در آب بجوشانيد. اين جوشانده را قبل از خواب روي صورت‌تان اسپري کنيد.

ماسک عسل و بابونه
مواد لازم
عسل: دو قاشق غذاخوري
روغن بادام: سه قاشق غذاخوري
دمکرده بابونه: نيم فنجان

روش تهيه
عسل را با روغن بادام مخلوط کنيد و براي آنکه نرم‌تر شود و هم زدنش راحت‌تر باشد، چند دقيقه آن را روي کتري قرار دهيد تا با بخار آب جوش حرارت ببيند و نرم شود. همزمان با اين کار کمي گياه بابونه را با آب در يک فنجان بريزيد، روي سرش چيزي بگذاريد تا با حرارت خود دم بکشد و وقتي دم کشيد آن را صاف کنيد و تفاله‌هايش را دور بريزيد. وقتي عسل و روغن‌تان روان شد و به‌راحتي توانستيد آن را هم بزنيد، مخلوط را از روي حرارت برداريد و با دمنوش‌تان در يک ظرف هم بزنيد. صبر کنيد تا ماسک‌تان کاملا سرد شود و سپس آن را روي پوست‌تان بگذاريد.

مدت استفاده
20 دقيقه تا نيم ساعت/ سه‌بار در هفته

با پوست‌تان چه مي‌کند؟
اين ماسک پوست‌تان را آرام مي‌کند و التهابي که ممکن است به‌خاطر خشکي و سرما ايجاد شده باشد را از بين ببرد. گذشته از اين، به پوست‌تان آبرساني هم مي‌کند و ميزان چربي پوست را هم تنظيم مي‌کند. عسل يک آب‌رسان و آنتي‌بيوتيک طبيعي است و ترکيب کردن آن با بابونه که ضدالتهاب و التيام‌بخش است، مي‌تواند طراوت از دست رفته را به پوست شما برگرداند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر