صفحه نخست >> سلامت تعداد نظرات: 0

مصرف «نمک دريا» زيانبار است

يکي از نکاتي که براي تبليغ مصرف نمک دريا مطرح مي شود کاهش ميزان فشار خون است . مصرف زياد هرگونه نمکي چه نمک دريا، چه نمک معدني تصفيه نشده و چه نمک يددار تصفيه شده موجب افزايش فشار خون و به تبع آن بروز بيماري هاي قلبي – عروقي مي شود و مصرف نمک دريا نيز به هيچ وجه موجب کاهش فشار خون بالاي افراد نمي شود بلکه مي تواند فشار خون را بالا برده و موجب افزايش بروز بيماري هاي قلبي و عروقي شود.

کد خبر: 4498

شبکه خبر/ يکي از نکاتي که براي تبليغ مصرف نمک دريا مطرح مي شود کاهش ميزان فشار خون است .
مصرف زياد هرگونه نمکي چه نمک دريا، چه نمک معدني تصفيه نشده و چه نمک يددار تصفيه شده موجب افزايش فشار خون و به تبع آن بروز بيماري هاي قلبي – عروقي مي شود و مصرف نمک دريا نيز به هيچ وجه موجب کاهش فشار خون بالاي افراد نمي شود بلکه مي تواند فشار خون را بالا برده و موجب افزايش بروز بيماري هاي قلبي و عروقي شود.
در حال حاضرحداقل 2 گونه نمک خوراکي تصفيه شده و نمک خوراکي دريا در کشور عرضه مي شود، نمک خوراکي تصفيه شده طي فرآيند خالص سازي کاملاً تصفيه شده و تقريباً فاقد هرگونه ناخالصي است و درجه خلوص آن حداقل99.2 درصد است.

البته به نمک خوراکي عنصر يد براي پيشگيري از نارسايي عملکرد غده تيروييد افزوده مي شود اما نمک دريا داراي درجه خلوص 37 تا 84 درصد است و ناخالصي هاي زيادي دارد اما يد ندارد.

با تصفيه نمک ، مواد زايد مثل گچ ، آهک و فلزات سنگين شامل سرب ، آرسنيک که براي سلامتي مضر هستند و عامل سرطان زا شناخته شده اند جدا مي شوند ولي در نمک دريا اين مواد مضر همچنان وجود دارد. از طرفي وقتي اين املاح زياد دريافت شوند، روي جذب ساير ريز مغذي ها مانند آهن اثر مي کنند و باعث کاهش جذب آن مي شوند .
آنچه در برنامه کشوري 'کاهش اختلالات ناشي از کمبود يد idd 'بايد مورد توجه قرار گيرد دريافت کافي يد از غذاي روزانه است و نه فقط در ايران که در بسياري از کشورهاي پيشرفته سال هاست که مصرف نمک يددار تصفيه شده آسان ترين ،مهمترين و کم هزينه ترين راهکار شناخته مي شود .

نظرات بینندگان

ارسال نظر