صفحه نخست >> سلامت تعداد نظرات: 0

بهبود ريزش مو با طب سنتي

براي درمان ريزش موي سر بايد کمبود ويتامينB را که باعث آن شده رفع کرد. سبزي‌هايي مانند تره، سير و موسير براي تقويت مو مفيد است. براي درمان ريزش موي سر بايد کاري کرد تا جريان خون در زير پوست سر تحريک شود.

کد خبر: 4376

زيست نيوز/ براي درمان ريزش موي سر بايد کمبود ويتامينB را که باعث آن شده رفع کرد. سبزي‌هايي مانند تره، سير و موسير براي تقويت مو مفيد است. براي درمان ريزش موي سر بايد کاري کرد تا جريان خون در زير پوست سر تحريک شود.
همچنين مي‌توان علاوه بر استفاده از انواع پياز خوراکي و سبزي‌ها، موها را با ماست شست‌وشو داد چون آب ماست از ريزش مو جلوگيري مي‌کند.

همچنين گفته مي شود که يکي از علل ريزش مو علاوه بر کمبود ويتامينB، کمبود گوگرد در بدن است. اين ماده معدني در پياز نرگس، پياز عنصل و همچنين در انواع سبزي ها مثل تره، سير و موسير به وفور يافت مي شود.

براي به جريان انداختن خون در سر مي توان موها را ماساژ داد به شرطي که صابون و شامپو قليايي نباشد. مقدار کمي سير را نيز مي توان رنده کرد و بعد به آن مقداري عسل اضافه و مخلوط کرد و بر سر ماليد.
همچنين برخي گياهان در تقويت و رشد مو موثر هستند. گياه بابونه نمونه‌اي از اين گياهان است که تارهاي مو را تقويت مي‌کند و آسيب‌هاي مو را به حداقل مي‌رساند.
 

نظرات بینندگان

ارسال نظر