صفحه نخست >> سلامت تعداد نظرات: 0

طب سنتي درماني براي شوره سر

شوره سر نوعي اختلال در لايه سطحي پوست سر است که با وجود سلامت کامل در بقيه اعضاي بدن ايجاد مي شود.

کد خبر: 4374

آريا/ شوره سر نوعي اختلال در لايه سطحي پوست سر است که با وجود سلامت کامل در بقيه اعضاي بدن ايجاد مي شود.
يک متخصص طب سنتي گفت شوره سر به شکل پوسته‌هاي نازک، ظريف و به مقدار اندک و يا به شکل پوسته‌هاي ضخيم و به مقدار زياد در سطح سر ايجاد مي‌شود.
دکتر ليلا شيربيگي با اشاره به اينکه شوره سر از ديدگاه طب سنّتي ايران به دو علت ايجاد مي‌شود، افزود: شوره سر نوعي اختلال در لايه سطحي پوست سر است که با وجود سلامت کامل در بقيه اعضاي بدن ايجاد مي شود. وي با بيان اين مطلب که براي پوسته‌هاي خفيف و نازک درمان‌هاي ساده‌اي وجود دارد، گفت: دو ساعت قبل از حمام مي‌توانيد از روغن‌هايي مانند روغن گل سرخ، روغن گل بنفشه، لعاب گل ختمي، لعاب اسفرزه و آب چغندر پخته را بر روي سر ماليده و در صورتي که برايتان مفيد بود هر بار قبل از حمام اين کار را تکرار کنيد.
اين متخصص طب سنتي افزود: گل ختمي و دانه اسفرزه هنگامي که آب گرم روي آنها بريزيد بعد از مدتي مايع غليظ و ژله مانندي ايجاد مي‌شود، سپس با پارچه‌اي اين لعاب را از گل يا دانه جدا کرده و لعاب آن را بر سرتان بماليد. شيربيگي تاکيد کرد: در صورتي که با چند بار استفاده از مواد به نتيجه مطلوب نرسيديد احتمالاً بدن دچار نوعي از سوء مزاج است و به پاکسازي نياز دارد که در اين شرايط بايد به پزشک متخصص طب سنّتي مراجعه شود.

نظرات بینندگان

ارسال نظر