صفحه نخست >> سلامت تعداد نظرات: 0

آيا خوردن قند طعم دار براي ما مضر است

امروزه بازار توليد مواد غذايي بسيار گرم است و شرکت هاي متعدد گوناگوني در سطح جهاني با يکديگر در رقابت هستند و مواد غذايي به انواع مختلف توليد مي کنند. يکي از اين نو آوري ها توليد حبه قند هاي طعم دار است.

کد خبر: 4371

دکتر سلام/ امروزه بازار توليد مواد غذايي بسيار گرم است و شرکت هاي متعدد گوناگوني در سطح جهاني با يکديگر در رقابت هستند و مواد غذايي به انواع مختلف توليد مي کنند. يکي از اين نو آوري ها توليد حبه قند هاي طعم دار است.
چند سالي است که نسل جديدي از قندهاي حبه اي وارد بازار شده است. قند حبه اي خرما، نعنا، زعفران، دارچين،
ليمو عماني و ميوه اي از جمله قندهاي طعم داري است که به دليل تنوع در مزه و رنگ، نظر بسياري از افراد را به خود جلب کرده است.

اين قندها بنا به ادعاي عرضه کنندگان آن خواص مختلف تغذيه اي، رژيمي و حتي درماني دارد، اما براستي قندهاي طعم دار خاصيت دارد؟ آيا قند حبه خرما رژيمي است؟ مضرات اين قندها چه ميزان است؟

قندهايي با طعم اسانس
قندهايي که اين روزها به صورت فله اي و خارج از نظارت تهيه مي شود، اغلب حاوي رنگ و اسانس است. پايه اصلي قندهاي طعم دار مانند قند سفيد حبه از شيرابه نيشکر و چغندر قند پس از طي مراحلي استخراج شده و تنها تفاوت آن با قند سفيد در مواد يا ترکيباتي است که به عنوان طعم و رنگ به آن افزوده مي شود. حال اگر رنگ و اسانس اضافه شده به اين قندها شيميايي باشد، هيچ خاصيتي را نمي توان به آن نسبت داد.

البته در مورد قندهاي نعنايي يا دارچيني به دليل آن که عصاره طبيعي آن قابل دسترس و ارزان تر از انواع سنتزي است، مي توان گفت اين نوع طعم ها منشأ طبيعي دارد، اما در مورد قندهايي با طعم زعفران، به جهت بالا بودن قيمت اين رنگ طبيعي در مقايسه با قيمت پايين محصول عرضه شده، قدري جاي تامل وجود دارد. از سوي ديگر، اگر فرض کنيم همه اين قندها حاوي عصاره گياهان دارويي يا کنسانتره تغليظ شده ميوه ها باشد، نمي توانيم براي رسيدن به خاصيت اين مواد، قند زيادي مصرف کنيم. نکته مهم تر آن که اين قندها به دليل خوش طعم بودن، گرايش و اشتهاي افراد بخصوص کودکان را به مصرف مواد شيرين افزايش مي دهد. اين موضوع در مورد نبات هاي رنگي و طعم دار نيز صدق مي کند.

قندهاي رنگي؛ دشمن کليه و کبد
رنگ هاي شيميايي به دليل جذابيت بيشتر و ارزان قيمت بودن، بيشتر مورد استقبال توليد کنندگان قرار مي گيرد. در واقع نمي توان گفت که فقط قندهاي طعم دار فله اي حاوي مواد رنگي يا اسانس هاي سنتزي است. اغلب کارخانجات صنعتي نيز در محصولات فرآوري شده خود از اين نوع مواد افزودني، در حد مجاز و کنترل شده و طبق استانداردهاي ملي استفاده مي کنند. با اين حال، استفاده بيش از حد از خوراکي هاي رنگي در يک زمان يا مصرف مستمر آن در طولاني مدت توصيه نمي شود. اغلب افزودني هاي سنتزي روي دو سيستم سم زداي بدن ـ يعني کليه و کبد ـ بيشتر از ساير اندام ها تاثير سوء دارد و شدت تاثير آن در کودکان، زنان باردار و سالمندان بيشتر از گروه هاي ديگر است.

طبق تحقيقات انجام شده، تاثير رنگ هاي شيميايي بر بدن به گونه اي است که مي تواند با تکثير بيش از اندازه سلول ها در بلند مدت، موجب ايجاد انواع تومورهاي خوش خيم و بدخيم شود و زمينه ابتلا به سرطان را فراهم سازد. اختلالات رفتاري، واکنش هاي شديد آلرژيک، بيش فعالي، عقب افتادگي ذهني و سقط جنين از پيامدهاي خطرناک استفاده از اين نوع خوراکي هاست. تاسف بارتر آن که برخي رنگ هاي افزوده شده به تنقلات يا قندهاي فله اي طعم دار غيرخوراکي بوده و در صنعت براي رنگ کردن پارچه و الياف مصنوعي استفاده مي شود.

ميوه هايي به شکل حبه قند
علاوه بر قندهاي طعم داري که پايه اصلي آنها قند سفيد حبه است، بتازگي ميوه هايي چون زردآلو، آلو، کيوي، انبه و… به شکل و سايز حبه قند عرضه مي شود. اين ميوه ها احتمالا در ابتدا خميري شکل شده و سپس به شکل حبه، برش مي خورند.

اگر اين حبه ها فاقد پودر شکر و مواد نگهدارنده و تنها از گوشت ميوه تهيه شده باشد، مي تواند جايگزين مناسب قندهاي سفيد و طعم دار شود. اما نکته مهم آن که در حال حاضر بيشتر ميوه هايي که به صورت حبه برش خورده است، به صورت فله اي و خارج از نظارت وزارت بهداشت عرضه مي شود و احتمال آلودگي اين محصولات به کپک، گرد و خاک محيط و قطرک هاي بزاقي افراد بسيار زياد است. از طرفي، نشستن ميوه ها قبل از فرآوري بر بار ميکروبي محصول مي افزايد.

قند حبه اي خرما با خاصيت رژيمي نداريم!
در برخي مغازه ها و فروشگاه هاي عرضه کننده فرآورده هاي خرما، حبه قندهاي فله اي قهوه اي رنگي ديده مي شود که بنا به ادعاي فروشندگان از قند خرما تهيه شده و رژيمي است، اما بايد بدانيد قند استحصالي خرما از نوع گلوکز و فروکتوز بوده و مانند ساکارز موجود در قند سفيد حبه اي، قابليت کريستاله و حبه شدن ندارد. قند خرما بيشتر به شکل مايع توليد مي شود و از نظر ميزان کالري با قند و شکر سفيد تصفيه شده تا حدودي برابري مي کند و براي افراد چاق و بيماران ديابتي محدوديت مصرف دارد.

به گفته متخصصان، اين قندها يا از شکر قهوه اي تصفيه نشده که حاصل از پخت سوم کارخانجات قندسازي است​ تهيه مي شود يا اين که برخي توليدکنندگان غيرمتعهد در زمان تهيه قند سفيد کله، مقداري شيره خرما روي آن مي ريزند و سپس آن را حبه مي کنند. اين قند رژيمي نيست و در هر گرم آن ۴ کيلوکالري انرژي نهفته است. يعني هر حبه ۴ گرمي آن حاوي ۱۶ کالري انرژي است.
پس مصرف قند سفيد و طعم دار را به حداقل برسانيد و هنگام خريد، به نام و نشاني کارخانه توليد کننده، مجوز بهداشت و تاريخ مصرف محصول توجه کنيد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر