صفحه نخست >> سلامت تعداد نظرات: 0

ماسک هاي طبيعي خانگي براي سفيد کردن پوست صورت

رفتن به سالن‌هاي آرايش و استفاده از جديدترين محصولات مراقبت پوست هميشه راهي براي سفيد و روشن کردن پوست هستند اما چرا راهي طبيعي را انتخاب نکنيم. Natural news اين بار به سراغ ماسک‌هاي خانگي رفته که مي‌توانند از مواد درون يخچال يا آشپزخانه شما بهترين راه‌حل‌هاي سفيد کردن طبيعي پوست را به شما پيشنهاد دهند:

کد خبر: 4233

سلامانه/ رفتن به سالن‌هاي آرايش و استفاده از جديدترين محصولات مراقبت پوست هميشه راهي براي سفيد و روشن کردن پوست هستند اما چرا راهي طبيعي را انتخاب نکنيم.
Natural news اين بار به سراغ ماسک‌هاي خانگي رفته که مي‌توانند از مواد درون يخچال يا آشپزخانه شما بهترين راه‌حل‌هاي سفيد کردن طبيعي پوست را به شما پيشنهاد دهند:

**ماسک صورت پودر شير و آب‌ليمو
مواد لازم: دو قاشق غذاخوري پودر شير خشک، 3 تا 4 قاشق غذاخوري آب‌ليمو: اين مواد را باهم در يک‌کاسه مخلوط کنيد تا به شکل خمير درآيند. با نوک انگشت آن را روي صورت بماليد. بگذاريد به مدت 10 تا 20 دقيقه روي صورت بماند و سپس بشوييد و خشک کنيد.

**ماسک صورت بلغور جو و کشک ترش
مواد لازم: نصف فنجان بلغور جو، يک دوم کشک ترش: بلغور جو را شبانه در آب خيس کنيد. صبح روز بعد آن را له کرده و خمير آن را با کشک ترش مخلوط کنيد و به مدت 10 تا 15 دقيقه روي صورت خود بگذاريد. استفاده منظم ترکيب کشک و جو هم به روشن شدن چهره کمک مي‌کند و هم پوستتان را مرطوب کرده و آلودگي‌ها را از بين مي‌برد.

**ماسک صورت خمير سيب‌زميني
براي درست کردن اين ماسک يک سيب‌زميني بداريد و پس از رنده کردن آن را به نرمي روي صورت قرار دهيد. 11 تا 15 دقيقه صبر کنيد سپس صورتتان را بشوييد و خشک‌کنيد. سيب‌زميني مانند آب‌ليمو و شير به‌طور طبيعي از خاصيت سفيدکنندگي برخوردار است و مي‌تواند به‌عنوان نرم‌کننده و جلا دهنده طبيعي پوست عمل کند.

**ماسک صورت زردچوبه و گوجه‌فرنگي
مواد لازم: 4 قاشق غذاخوري آب گوجه، 1 قاشق چاي‌خوري زردچوبه اين دو مواد را باهم مخلوط‌کنيد تا به شکل خمير نازکي درآيد و سپس روي صورتتان بگذاريد. بگذاريد براي 10 دقيقه بماند و سپس آن را بشوييد و خشک‌کنيد.
اين ترکيب نه‌تنها چهره شمارا روشن خواهد کرد بلکه خواص آنتي‌اکسيداني زردچوبه با علائم سالمندي مانند چروک‌ها و خطوط صورت مقابله مي‌کند. گوجه نيز از خاصيت قابضي طبيعي برخوردار است که باکتري‌هاي جوش‌زا را خواهد کشت.

**ماسک صورت روغن بادام شيرين
هم مي‌توانيد کمي روغن گرم شده بادام را روي صورتتان ماساژ دهيد تا گردش خون را تحريک کنيد و دوباره پوستتان را جوان سازيد و هم آخر شب يک‌مشت بادام را در آب خيس کنيد و روز بعد آن را خرد کرده و خمير کنيد. اين مخلوط را به مدت 10 تا 12 دقيقه روي پوستتان بگذاريد و سپس بشوييد.
در صورت انجام منظم اين کار چهره شما روش خواهد شد. همچنين بادام به دليل داشتن مواد مغذي فراوان براي غذا و آب‌رساني به پوست گزينه مناسبي است.

نظرات بینندگان

ارسال نظر