صفحه نخست >> سلامت تعداد نظرات: 0

اثرات جبران ناپذير دير مراجعه کردن به چشم پزشک

اگر افتادگي پلک در کودکان به گونه اي باشد که جلوي محور بينايي را بگيرد و افتادگي در يک چشم باشد باعث تنبلي در کودک مي شود، نکته ي حائز اهميت اين است که افتادگي در کودکان بايد قبل از 7 سالگي اصلاح شود، به دليل اينکه دوران رشد اعصاب چشم تا 7 سالگي است و اگر بعد از 7 سالگي اين اصلاح انجام شود، مشکلاتي ناشي از اين بيماري بهبود نمي يابد.

کد خبر: 4088

آريا/ دکتر مدرس زاده متخصص چشم گفت: افتادگي پلک ممکن است بر اثر ضربه، مادر زادي و يا در سنين بالا ايجاد شود.
وي ادامه داد: اگر افتادگي پلک در کودکان به گونه اي باشد که جلوي محور بينايي را بگيرد و افتادگي در يک چشم باشد باعث تنبلي در کودک مي شود، نکته ي حائز اهميت اين است که افتادگي در کودکان بايد قبل از 7 سالگي اصلاح شود، به دليل اينکه دوران رشد اعصاب چشم تا 7 سالگي است و اگر بعد از 7 سالگي اين اصلاح انجام شود، مشکلاتي ناشي از اين بيماري بهبود نمي يابد.
مدرس زاده بيان کرد: اگر ميزان افتادگي پلک کم باشد مي توان از نظر زيبايي اصلاح کرد ولي اگر ميزان افتادگي پلک به گونه اي باشد که طوري محور بينايي را گرفته باشد به دليل بينايي نياز به عمل جراحي دارد.
مدرس زاده در پايان گفت: اصلاح زياد و کم عمل پلک عوارضي دارد. در اصلاح زياد ممکن است به دليل بيش از اندازه بالا بردن پلک و در نتيجه بسته نشدن چشم ايجاد شود.

نظرات بینندگان

ارسال نظر