صفحه نخست >> سلامت تعداد نظرات: 0

چه کساني کانديد جراحي «پروتز» چانه هستند؟

چانه تان با ديگر اجزاي صورت تان متناسب است ؟ هماهنگي اجزاي صورت و تعادل بين اين اجزا باعث زيبا بودن و جذاب تر شدن صورت مي شود. وقتي از نيمرخ به چهره يک فرد طبيعي نگاه مي کنيم چانه مختصري عقب تر از لب پاييني قرار مي گيرد. در بعضي افراد چانه عقب تر از اين حد است. اگر ميزان عقب بودن زياد باشد صورت فرد حالت نامتناسبي پيدا مي کند که علتش اين است که در اين افراد نيمه مياني صورت و بيني خيلي جلوتر از ساير اجزاي صورت است.

کد خبر: 3994

تيتر نو/ اگر چهره تان نامتناسب است شايد مشکل شما در ناحيه چانه باشد که درمان آن با پروتز قابل حل است

چانه تان با ديگر اجزاي صورت تان متناسب است ؟
هماهنگي اجزاي صورت و تعادل بين اين اجزا باعث زيبا بودن و جذاب تر شدن صورت مي شود. وقتي از نيمرخ به چهره يک فرد طبيعي نگاه مي کنيم چانه مختصري عقب تر از لب پاييني قرار مي گيرد. در بعضي افراد چانه عقب تر از اين حد است. اگر ميزان عقب بودن زياد باشد صورت فرد حالت نامتناسبي پيدا مي کند که علتش اين است که در اين افراد نيمه مياني صورت و بيني خيلي جلوتر از ساير اجزاي صورت است. به هر حال اگر نگراني هايي درباره کوچک و ضعيف بودن يا عقب بودن چانه خود داريد ، پروتز چانه روشي براي رفع اين مشکلات است. پروتز به کمک جراحي در جلوي چانه قرار مي گيرد تا ابعاد آن را تقويت کند در ادامه دکتر مجيد نداف کرماني فوق تخصص جراحي پلاستيک و عضو انجمن جراحان پلاستيک و زيبايي ايران در اين مورد توضيحات کامل تري را ارائه مي دهد.

- چه کساني کانديد جراحي پروتز چانه هستند ؟
مجله خبري لحظه نما:بيماراني که فکر مي کنند چانه ندارند يا چانه آن ها کوچک يا عقب است ، مي توانند کانديداي مناسبي براي اين عمل باشند. اما افرادي که چانه باريکي دارند و مي خواهند چانه عريض تري داشته باشند هم در اين گروه قرار مي گيرند. هم چنين چانه هاي کوتاه که ارتفاع عمودي بيشتري مي خواهند يا بيماراني که فاصله نوک چانه تا گردن آن ها کم است هم مي توانند با اين روش جراحي اين نواقص را بر طرف کنند ، در آخر بيماراني که با انقباض دائمي عضله چانه مواجه هستند ، مي توانند با انجام پروتز چانه اين مشکل را براي هميشه حل کنند.

- روش هاي تعبيه پروتز چانه
دو روش براي گذاشتن پروتز چانه وجود دارد :

1- استفاده از برش جراحي در داخل دهان در لب پاييني که در تماس با لثه است.

2- استفاده از برش خارجي روي پوست در ناحيه چين زير چانه.

* اگر پروتز چانه هم زمان با ليفت صورت ، گردن يا ميني ليفت گردن انجام شود ، برش خارج به کار مي رود چون جهت انجام اين روش ها ، برش خارجي نياز است.

- دوره نقاهت پس از جراحي پروتز چانه چگونه است و آيا عوارض خاصي به همراه دارد ؟

- در منزل بايد استراحت کنيد.

- فعاليت هاي سبک مانند راه رفتن و تماشاي تلويزيون را مي توانيد انجام دهيد.

- غذاها در هفته اول بايد نرم باشند. غذاهاي سفت را نجويد و دهان خود را بيش از اندازه باز نکنيد.

- در صندلي راحتي بخوابيد يا از چندين بالش استفاده کنيد تا سر شما در زمان خواب بالاتر قرار بگيرد زيرا اين امر به کاهش تورم صورت کمک مي کند.

- درد معمولا در اين جراحي متوسط است.

- در هفته اول پزشک معالج شما را ويزيت مي کند تا بخيه ها را بکشد و هم چنين اکثر بيماران در عرض پنج الي هفت روز سر کار بر مي گردند اما از فعاليت شديد تا چهار هفته بعد از جراحي اجتناب کنيد.

- مانند هر جراحي ديگري ريسک هايي در اين عمل وجود دارد. اگر چه اين عمل ريسک بسيار کمي دارد ، اما پزشک متخصص جراحي پلاستيک بايد در زمان مشاوره ريسک ها و مشکلات احتمالي را براي شما توضيح دهد.

- پروتز چانه چه کارهايي انجام مي دهد ؟

- افزايش جلو آمدگي چانه

- افزايش پهناي چانه ( عريض تر کردن چانه )

- مخفي کردن غبغب

- افزايش ارتفاع عمودي چانه

- کاهش يا رفع فرو رفتگي عضله چانه

- بهبود تناسب و هماهنگي کلي صورت ( يک چانه کوچک باعث مي شود که بيني بزرگ تر به نظر برسد ).

- عوارض بعد از عمل در جراحي پروتز چانه چيست ؟

- ممکن است تورم و کبودي قابل توجهي در منطقه چانه وجود داشته باشد که تا 12 هفته طول مي کشد.

- لب پاييني و چانه ممکن است چندين هفته بي حس باشند.

- لب بالايي متورم و سفت شده و باعث دشواري در تلفظ کلمات مي شود. تمام اين موارد عادي است و معمولا دو هفته طول مي کشد.

- مواردي که بايد در جراحي پروتز چانه مورد توجه قرار گيرد

قرار دادن پروتز چانه تاثير قابل توجهي در ظاهر دارد. اين مسئله را در نظر بگيريد که از پروتز چانه چه مي خواهيد. در مورد ميزان جلو آمدگي لازم چانه و نيز ميزان پهنا يا بلندي که براي چانه مي خواهيد ، فکر کنيد. البته جراح پلاستيک آناليز چهره را انجام مي دهند و توصيه هايي بر اساس نواقص زيبايي و نيازهاي شخصي شما ارائه مي کنند. فراموش نکنيد که مردان و زنان را نبايد به يک شيوه درمان کرد زيرا مردان معمولا با چانه هاي بزرگ بهتر به نظر مي رسند در حالي که انجام اين کار براي زنان باعث مي شود ظاهري مردانه پيدا کنند. روش هاي ديگري را نيز مي توان با پروتز چانه انجام داد از جمله ليپوساکشن گردن ، ميني ليفت گردن ، ليفت گردن و صورت. اين روش ها باعث مشخص تر شدن حدود گردن مي شوند ( با برداشتن چربي اضافه و واضح تر شدن زاويه بين گردن و چانه ) و تاثيرات و نتيجه کلي پروتز چانه را افزايش مي دهند.

رويکرد مزيت عيب
درون دهاني محل زخم مشهود نيست تعبيه پروتز دشوارتر است ، ريسک عفونت بيشتر است

خارجي محل برش مشهودتر است تعبيه پروتز دقيق تر است ، ريسک عفونت کمتر است

نظرات بینندگان

ارسال نظر