صفحه نخست >> سلامت تعداد نظرات: 0

يک راه امن و طبيعي براي حفظ سلامت «دندان‌»ها

براي مسواک زدن دندان‌ها مي‌توان نمک دريا و جوش شيرين را به تنهايي يا با هم استفاده کرد؛ محققان با آزمايشاتي که انجام دادند به اين نتيجه رسيده‌اند که اين دو ماده ضرري براي سلامت دندان و لثه ندارند و به خوبي از دندان و لثه مراقبت مي‌کنند.

کد خبر: 3982

سايت فرانسوي سلامت در مقاله‌اي نوشت: مسواک زدن دندان‌ها با نمک دريا يا جوش شيرين، يک راه امن و طبيعي براي حفظ سلامت دندان‌ها است که موجب مي‌شوند دندان‌ها سفيد شوند و لثه‌ها و دندان‌ها محکم و مقاوم باشند، ضمن اينکه مواد غذايي که بين دندان‌ها مانده‌اند را پاک مي‌کنند و بوي بد دهان را از بين مي‌برند.
براي مسواک زدن دندان‌ها مي‌توان نمک دريا و جوش شيرين را به تنهايي يا با هم استفاده کرد؛ محققان با آزمايشاتي که انجام دادند به اين نتيجه رسيده‌اند که اين دو ماده ضرري براي سلامت دندان و لثه ندارند و به خوبي از دندان و لثه مراقبت مي‌کنند.

مسواک زدن دندان‌ها با نمک دريايي
نمک دريا داراي مواد معدني مانند کلسيم، منيزيم، سيليکون، فسفر، سديم، نيکل و آهن است؛ اين مواد مغذي، لثه‌ها و دندان‌ها را تقويت و محافظت مي‌کنند، بوي بد دهان را از بين مي‌برد و پس از مدتي مسواک زدن با نمک دريا، دندان‌ها سفيد مي‌شوند.
نمک دريا غني از يد است، داراي خواص ضد باکتريايي است که باعث مي‌شود، اسيدهاي دهان خنثي شوند و باعث مي‌شود دهان بزاق ترشح کند و از ميناي دندان محافظت مي‌کند.

طريقه استفاده از نمک دريا
براي شستن دندان‌ها با نمک دريايي بهتر است يک دوم قاشق چاي‌خوري نمک در ظرفي بريزيد و پس از اينکه مسواک را کمي نم دار کرديد، داخل ظرف فرو ببريد تا نمک به مسواک بچسبد سپس طبق معمول مسواک بزنيد.
پس از مسواک زدن، دهان خود را با محلول آب نمک (نصف قاشق چاي‌خوري نمک دريا را داخل 120 ميلي‌ليتر آب گرم بريزيد تا خوب حل شود) بشوييد.
براي شست‌وشو با محلول آب نمک بهتر است محلول را به مدت 30 ثانيه در دهان بچرخانيد بعد خارج کنيد؛ شست‌وشو با آب نمک، لثه‌هاي متورم را درمان مي‌کند و باکتري‌هاي دهان را از بين مي‌برد.

مسواک زدن دندان‌ها با جوش شيرين
جوش شيرين يا بي‌کربنات سديم بسيار قليايي است و اسيدهاي دهان که باعث پوسيدگي دندان مي‌شوند، باکتري‌ها، ميکروب‌هاي دهان و بدبويي دهان را از بين مي‌برند؛ مسواک زدن با جوش شيرين يک راه طبيعي براي سفيد کردن دندان‌هاست.

طريقه استفاده از جوش شيرين
جوش شيرين را با آب مخلوط کنيد تا به شکل خمير درآيد سپس مسواک بزنيد، مي‌توانيد حتي جوش شيرين را با نمک دريا مخلوط کنيد و يک خميردندان خانگي بسازيد؛ سعي کنيد با نمک دريا يا جوش شيرين دو بار در هفته به عنوان يک درمان مسواک بزنيد.
دکتر «پُل اچ کِيز» محقق باليني موسسه ملي تحقيقات دندانپزشکي گفت: در طول اين سال‌ها زماني که سخنراني مي‌کردم از هزاران دندانپزشک در خواست کردم براي حفظ و بالابردن بهداشت دهان و دندان به بيماراني که مبتلا به بيماري پريودنتال (به بيماري بافت‌هاي نگهدارنده دندان‌ها گفته مي‌شود) هستند بگويند به طور منظم دندان‌ها را با نمک دريا يا جوش شيرين بشويند؛ تا کنون نديده‌ام افرادي که مبتلا به اين بيماري نيستند و دندان‌هاي خود را با جوش شيرين و نمک دريا مي‌شويند به اين بيماري مبتلا شوند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر