صفحه نخست >> سلامت تعداد نظرات: 0

چرا «حنا» براي موهاي شما خوب است؟

حنا فقط براي پوشاندن موهاي سفيد نيست. حنا موهاي شما را قوي، حجيم و درخشان مي‌کند. در اين راهنما خواهيد فهميد که چرا حنا گذاشتن براي موهايتان خوب است.

کد خبر: 3843

سرخاب سفيداب/ حنا فقط براي پوشاندن موهاي سفيد نيست. حنا موهاي شما را قوي، حجيم و درخشان مي‌کند. در اين راهنما خواهيد فهميد که چرا حنا گذاشتن براي موهايتان خوب است.
حنا يکي از محبوب‌ترين گياهان زيبايي در هند و کشورهاي گرمسيري است. اين گياه براي تاثير خنک کنندگي‌اش شناخته شده است. سالهاي سال است که مردم براي درخشان کردن و سالم نگاه داشتن موهايشان از حنا استفاده مي‌کنند.
قدرت اين گياه سبز، فقط در آذين کردن دست و پا يا پوشاندن موهاي سفيد نيست، بلکه استفاده از آن روي موها، سلامت گيسوان شما را دوباره به آن بر خواهد گرداند.
موهاي سالم
دو بار در ماه روي موهايتان حنا بگذاريد تا موهايتان سالم، درخشان و حجيم شود. اين کار کمک خواهد کرد تا سلامت از دست رفته‌ي موهايتان بازگردد و تار موهاي آسيب ديده‌تان درمان شود.
حنا بدون از بين بردن تعادل موهايتان، تعادل اسيد قليايي پوست سرتان را باز مي‌گرداند. براي دريافت بهترين نتيجه، حنا را دو ساعت در آب دم کرده‌ي انگور فرنگي هندي بخيسانيد و آنرا به موها و پوست سرتان بماليد.
نرم کنندگي مو
حنا يک نرم کننده‌ي عالي براي موهاي شماست. حنا با احاطه‌ي هر تار موي شما، يک لايه‌ي محافظ دور آن خواهد ساخت که از موهاي شما در برابر آسيب‌ها محافظت مي‌کند. استفاده‌ي منظم از حنا با نگهداشتن رطوبت در موها، گيسوان شما را پرپشت و قوي مي‌سازد.
اين درمان گياهي مو، درخشش و جلايي طبيعي به گيسوان شما مي‌بخشد و آنها را دو برابر قوي‌تر از قبل مي‌کند!
پوشاندن موهاي سفيد
اگر مي‌خواهيد بدون اينکه موهايتان را در معرض آسيب رنگ موهاي شيميايي قرار دهيد رنگ کنيد، آنگاه حنا بهترين راه حل است. حنا داراي هيچ آمينو اسيد يا ماده‌ي شيميايي ديگر که رطوبت موهاي شما را مي زدايد نيست، پس موهاي شما خشک نشده و آسيب نخواهد ديد.
آب را بهمراه دو قاشق غذاخوري انگور فرنگي هندي خشک، يک قاشق چايخوري چاي سياه و دو گل ميخک بجوشانيد. آب را از صافي رد کنيد و به حنا اضافه کنيد تا خميري بدست بيايد. حالا آن خمير را در طول شب يا حداقل براي دو ساعت روي موهايتان رها کنيد.
درمان شوره‌ سر
حنا بعنوان يک راه درماني کاملا موثر براي شوره‌ي سر نيز شناخته مي‌شود. يکي دو قاشق چايخوري تخم شنبليله را شبانه در آب بخيسانيد و صبح آنرا بکوبيد. کمي روغن خردل را حرارت دهيد و کمي برگ حنا به آن اضافه کنيد. اجازه دهيد خنک شود و حالا خميري که از تخم شنبليله درست کرديد را به آن اضافه کنيد.
مي‌توانيد مخلوط بدست آمده را از صافي رد کنيد تا از ذره‌هاي زبر آن خلاص شويد. اين روغن را يک ساعت قبل از اينکه به حمام برويد و از شامپو استفاده کنيد، به موهايتان بماليد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر