صفحه نخست >> سلامت تعداد نظرات: 0

مزاياي پوشيدن جوراب هنگام خواب چيست؟

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادي هستيد که دوست دارند هنگام خواب جوراب بپوشند، بايد بدانيد که بصورت ناخودآگاه خيلي به پاهايتان توجه داشته‌ايد و به آن عشق ورزيديد! تعجب نکنيد؛ به خواندن ادامه‌ي مطلب ادامه دهيد تا با چندين مزيت پوشيدن جوراب وقتي که خواب هستيد آشنا شويد.

کد خبر: 3824

سرخاب سفيداب/ اگر شما هم جزو آن دسته از افرادي هستيد که دوست دارند هنگام خواب جوراب بپوشند، بايد بدانيد که بصورت ناخودآگاه خيلي به پاهايتان توجه داشته‌ايد و به آن عشق ورزيديد!
تعجب نکنيد؛ به خواندن ادامه‌ي مطلب ادامه دهيد تا با چندين مزيت پوشيدن جوراب وقتي که خواب هستيد آشنا شويد.
۱. پوشيدن جوراب هنگام خواب از ترک پا جلوگيري مي‌کند
اين مزيت برتر پوشيدن جوراب در هنگام خواب، مي‌تواند از ترک خوردن پاهاي شما پيشگيري کند و از آن‌ها محافظت کند. آيا تابحال شده که صبح از خواب بيدار شويد و ببينيد که پاهايتان درد مي‌کند يا ترک خورده است؟ شما را نمي‌دانم، اما از نظر من، اين اتفاقي ناخوشايند است.
۲. جوراب، پاهاي شما را گرم نگاه مي‌دارد
بسياري از مردان و زنان، گزارش داده‌اند که آزار دهنده‌ترين وضعيتي که هنگام خواب دچارش مي‌شوند، يخ کردن پاهايشان است. اگر شما هم از بوجود آمدن چنين شرايطي متنفر هستيد، پس بايد از اين ببعد هنگام خواب جوراب بپوشيد، تا پاهايتان گرم بماند. آيا جلوگيري از يخ کردن پاها، يک مزيت عالي براي پوشت جوراب هنگام خواب نيست؟
۳. جوراب، احتمال تعريق پا را از بين مي‌برد
شرايط تعريق بيش از اندازه و غير طبيعي در مناطق خاصي از بدن، بخصوص پاها، عارضه‌ايست که بنام هايپرهيدروز شناخته مي‌شود. اگر شما از تعريق زياد در پاهايتان رنج مي‌بريد، پوشيدن جوراب هنگامي که خواب هستيد کار آرامش بخشي است، چرا که جوراب عرق را جذب مي‌کند. شايد در روزها شما از همين خاصيت جوراب استفاده مي‌کند تا ديگران را از بوي پاي خود فراري ندهيد.
۴. جوراب به کمک مرطوب کننده، پاهايتان را نرم و صاف نگاه مي‌دارد
اگر مي‌خواهيد پوست پاهايتان سالم و نرم بماند، دفعه‌ي بعدي که با دمپايي لا انگشتي‌تان بيرون رفتيد، قبل از خواب به پاهايتان کرم مرطوب کننده يا لوسيون پا بماليد، صبر کنيد تا خشک شود، سپس جوراب بپوشيد.
جوراب، رطوبت روي پوست را نگاه خواهد داشت و صبح بعدي پوستي نرم و صاف برايتان به ارمغان خواهد آورد.
۵. جوراب از بوجود آمدن قارچ و عفونت پيشگيري خواهد کرد
پوشيدن جوراب کمک خواهد کرد تا از پاهايتان در مقابل گرد و خاک و باکتري‌ها محافظت شود. بدين ترتيب از بوجود آمدن قارچ و انواع عفونت جلوگيري مي‌شود.

نظرات بینندگان

ارسال نظر