صفحه نخست >> سلامت تعداد نظرات: 0

کارهايي که براي بيماران قلبي ممنوع است

کد خبر: 3719

سيمرغ/ برخي اقدامات و ورزش‌هاي سنگين کار قلب را زياد کرده و به قلب فشار مي‌آورد و مانند اين است که کسي ديوار را هُل مي‌دهد. وي تصريح کرد: هُل دادن و تعويض چرخ ماشين و همچنين برف پارو کردن در زُمره اين اقدامات سنگين است که به قلب فشار مي‌آورد بنابراين اين گونه اقدامات براي افراد داراي مشکلات قلبي سم است.
بيماران قلبي بايد مراقب باشند که هيچ فشار اضافي به قلب خود وارد نکنند چرا که هر فشار اضافي آنان را در معرض سکته قرار مي‌دهد. اين فوق تخصص قلب و عروق خاطرنشان کرد: بيماران قلبي بايد به سمت انجام حرکات و اقداماتي بروند که باعث کشش عضلات آن‌ها شود تا فشاري به قلبشان وارد نشود در حاليکه اعمال فشار بر جسمي خاص يا بلند کردن وزني زياد در حالت نشسته و چمباتمه فشار زيادي به عضلات و در نتيجه قلب وارد مي‌کند.

در ميان اين 3 کار يعني هُل دادن و تعويض چرخ ماشين و همچنين برف پارو کردن، برف پارو کردن به علت همزماني سرما و کار سنگين از همه خطرناک تر است.
افراد اگر خود را گرم نگاه دارند مسافرت مسئله مهمي نيست ولي اگر سابقه سکته قلبي دارند بهتر است پاهاي خود را براي مدت طولاني به شکل آويزان نگاه ندارند و هر چند دقيقه چند قدم راه بروند و دوباره سوار اتومبيل شوند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر