صفحه نخست >> سلامت تعداد نظرات: 0

افراد داراي خشکي پوست از شوينده هاي غيرصابوني استفاده کنند

اميرهوشنگ احساني، متخصص پوست و مو درباره درمان و کنترل خشکي پوست به ويژه در فصل زمستان اظهار کرد: خشکي پوست در فصول سرد سال تشديد مي شود بنابراين افراد بايد پوست خود را در اين فصل مرطوب نگاه دارند و از شوينده هاي صابوني استفاده نکنند.

کد خبر: 3663

فارس/ اميرهوشنگ احساني، متخصص پوست و مو درباره درمان و کنترل خشکي پوست به ويژه در فصل زمستان اظهار کرد: خشکي پوست در فصول سرد سال تشديد مي شود بنابراين افراد بايد پوست خود را در اين فصل مرطوب نگاه دارند و از شوينده هاي صابوني استفاده نکنند.
احساني گفت: امروزه ترکيبات شوينده اي شکل گرفته است که ضمن از بين بردن چربي هاي بد پوست چربي هاي مفيد پوست را حفظ مي کنند و افرادي که خشکي پوست اوليه دارند و همواره از آن رنج مي برند مي توانند از اين ترکيبات شوينده و غير صابوني استفاده کنند.
وي درباره استفاده برخي افراد از صابون هاي قديمي گفت: به افراد داراي خشکي پوست توصيه مي شود از اين صابون ها استفاده نکنند چرا که اين صابون ها بيش از حد معمول قليايي هستند و خشکي پوست را تشديد مي کنند.
اين متخصص پوست و مو تأکيد کرد: صابون هاي فعلي و مايع هاي دستشويي معمولي نيز که به صورت متداول استفاده مي شوند پوست را خشک مي کنند ولي به مراتب از صابون هاي سنتي بهتر هستند.
احساني درباره عارضه‌هاي پوستي در فصل پاييز نيز تصريح کرد: يکي از عارضه‌هاي پوستي در فصل پاييز و زمستان خشکي پوست است که براي جلوگيري از اين عارضه بايد اقداماتي انجام داد.
وي تصريح کرد: يکي از راه‌هاي پيشگيري از بروز خشکي پوست استفاده از کرم‌هاي مرطوب کننده و چرب کننده است تا بدين نحو با مرطوب نگاه داشتن پوست از خشکي آن در تماس با هواي سرد محيط باز و هواي گرم منازل پيشگيري کرد.
احساني نوشيدن مايعات کافي در اين فصل را يکي ديگر از راهکارهاي پيشگيري از بروز خشکي پوست در افراد توصيف و تأکيد کرد: بايد در اين فصل با نوشيدن مايعات و رساندن آب به پوست در جهت شاداب و مرطوب نگاه داشتن پوست اقدام کرد.
اين متخصص پوست افزود: بايد توجه داشت نحوه استحمام در فصل پاييز و در کل فصول سرد سال نيز با فصول گرم متفاوت است و افراد بهتر است از صابون‌هاي گليسيرينه در استحمام استفاده کنند تا گليسيرين موجود در پوست چربي و رطوبت لازم را به پوست برساند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر