صفحه نخست >> سلامت تعداد نظرات: 0

پوست و مو/ نوشيدني‌هاي حاوي رنگ‌هاي خوراکي در بروز «اگزما» نقش دارند

مصرف بي رويه و بيش از اندازه نوشيدني هاي حاوي رنگ هاي خوراکي و مواد شيميايي افزودني، در بروز اگزما و تشديد اين عارضه پوستي نقش دارند.

کد خبر: 3594

آريا/ حميدرضا خياطي متخصص پوست و مو افزود: در بروز مشکلات پوستي نظير اگزما، درماتيت و جوش هاي پوستي و حساسيت ها، عوامل غذايي از ميزان کم تا زياد نقش دارند.
وي با بيان اينکه ارتباط بين خوردن مواد غذايي گوناگون با اگزما تا حد زيادي مشخص است، تصريح کرد: البته برخي از مواد وجود دارند که خوردن آن ها هيچ مشکل خاصي براي پوست ندارد و تنها تماس دست با محتويات آن ها در حين خوردن موجب بروز مشکلاتي نظير اگزما مي شود.
خياطي تأکيد کرد: مصرف بي رويه و بيش از اندازه نوشيدني هاي حاوي رنگ هاي خوراکي و مواد شيميايي افزودني، در بروز اگزما و تشديد اين عارضه پوستي نقش دارند.
وي ياد آور شد: از جمله مهم ترين مواد شيميايي افزودني و رنگ هاي خوراکي مي توان به ادويه جات، فلفل، سس، سوسيس، کالباس، تنقلات مانند چيپس و پفک، قهوه، کاکائو و برخي از کنسرو ها اشاره کرد.
خياطي با اشاره به اينکه درصد بالايي از افراد جامعه دچار اگزما هستند، خاطرنشان کرد: هم اگزماي تماسي نوع حساسيتي و هم نوع تحريکي شيوع بالايي دارند و مهم ترين راهکار براي پيشگيري از اين عارضه ها، جلوگيري از بروز حساسيت يا تحريک پوست به ويژه به دليل مصرف برخي از مواد و همچنين تماس با مواد حساسيت زا و تحريک آور نظير مواد شيميايي و شوينده ها است.

نظرات بینندگان

ارسال نظر