صفحه نخست >> سلامت تعداد نظرات: 0

بيني خود را با فشار تميز نکنيد تا به "ترک جمجمه" دچار نشويد

يکي از اين عادت هاي به شدت آسيب زا محکم گرفتن بيني در هنگام سرماخوردگي يا بروز آبريزش است، حرکتي به ظاهر ساده و معمول که مي تواند موجب ترک برداشتن جمجمه يا حتي گرفتگي عضلات قلب بشود. در واقع زماني که شما بيني خود را محکم مي گيريد فشار غير قابل پيش بيني به مغزتان وارد مي کنيد، فشاري که منجر به ترک خوردگي جمجمه مي شود. در اغلب موارد اين ترک خوردگي خود را از طريق دردي طاقت فرسا در ناحيه قفسه سينه نشان مي دهد.

کد خبر: 3532

ويستا/ زمستان فصل سرماخوردگي هاي طولاني و آبريزش هاي تمام ناشدني چشم و بيني است. آبريزش هايي که ما را وادار مي کند در همه حال دستمال کاغذي بر دست داشته باشيم و گاه و بي گاه بيني خود را محکم فشار دهيم. اما همين حرکت ساده که ممکن است اغلب ما در فصل زمستان روزانه ده ­ها بار تکرار کنيم مي تواند آسيب زا باشد؟
انسان ها گاهي با روش هايي بسيار ساده و کوچک آسيب هاي بزرگ و غير قابل جبراني به خود مي زنند، روش هايي که گاهي به عادتي ترک نشدني تبديل مي شوند. يکي از اين عادت هاي به شدت آسيب زا محکم گرفتن بيني در هنگام سرماخوردگي يا بروز آبريزش است، حرکتي به ظاهر ساده و معمول که مي تواند موجب ترک برداشتن جمجمه يا حتي گرفتگي عضلات قلب بشود. در واقع زماني که شما بيني خود را محکم مي گيريد فشار غير قابل پيش بيني به مغزتان وارد مي کنيد، فشاري که منجر به ترک خوردگي جمجمه مي شود. در اغلب موارد اين ترک خوردگي خود را از طريق دردي طاقت فرسا در ناحيه قفسه سينه نشان مي دهد.
علاوه بر اين گاهي شدن فشار وارد شده به بدن تا حدي است که پلک هاي بالا و پايين بيش از آنچه معمول و مرسوم باز مي شوند، مشکلي که احتمال دارد هيچ گاه حل نشود و فرد مجبور به ادامه زندگي با چشماني بسيار باز بشود. از طرف ديگر از آنجايي که محکم گرفتن بيني هنگام آبريزش باعث افزايش ناگهاني فشار خون مي شود، مي تواند عارضه اي ناگهاني مانند: لکنت زبان يا گرفتگي عضلات دست را به همراه داشته باشد. مشکلاتي که بي شباهت به عوارض سکته هاي مغزي نيستند. بنابراين حالا که در فصل زمستان هستيم و اين آبريزش ها گريبان گير بسياري از ما مي شود بهتر است مواظب خود باشيم و براي در امان ماندن از عوارض گاه جبران ناپذير اين پديده ساده کمي با بيني خود مهربان تر باشيم.

نظرات بینندگان

ارسال نظر