صفحه نخست >> سلامت تعداد نظرات: 0

تناسب اندام/ اسرار «رژيم لاغري» جديدي به نام «رژيم» "0.195 ثانيه"

/براي گرفتن اين رژيم کافي است فقط 0.195 ثانيه پيش از تصميم گيري صبر کنيد. بر اساس پزوهش جديد منتشر شده درPsychological Scienceپژوهشگران 160 غذا را بر اساس ذائقه (طعم) ، سودمندي براي بدن و رضايتمندي کامل براي 28 مرد و زن مورد ارزيابي قرار دادند.

کد خبر: 3431

باشگاه خبرنگاران/براي گرفتن اين رژيم کافي است فقط 0.195 ثانيه پيش از تصميم گيري صبر کنيد. بر اساس پزوهش جديد منتشر شده درPsychological Scienceپژوهشگران 160 غذا را بر اساس ذائقه (طعم) ، سودمندي براي بدن و رضايتمندي کامل براي 28 مرد و زن مورد ارزيابي قرار دادند.
به شرکت کنندگان به صورت رندوم توسط کامپيوتر 280 جفت غذا مانند شکلات و هويج نشان داده وپرسيده شد که کدام يک را ترجيح مي دهند؟با تجزيه و تحليل، پژوهشگران دريافتند که خصلت بنيادي غذا مانند، ذائقه، 195 ميلي ثانيه سريع تر از ويژگي هاي انتزاعي چون صحت بخشي (healthfulness) انتخاب شد و ذائقه بسيار غريزي و شهودي است.

اما صحت بخشي يک غذا مسئله پيچيده اي است.چيزي است که ما ياد گرفته ايم و پروسه تصميم گيري مان را به تعويق انداخته است. از ميان شرک کنندگان کساني بودند که با شتاب زدگي هويج را به جاي شکلات انتخاب کردند. تفاوت تنها بر سر يک لحظه بي ملاحظه گي است.بر اين اساس
پژوهشگران متصور شدند که اين اتفاق ممکن است بر اساس خويشتن داري افراد باشد.خودتان را امتحان کنيد. فقط چند ثانيه بيشتر سلامتي را در نظر بگيريد.
 

نظرات بینندگان

ارسال نظر