صفحه نخست >> سلامت تعداد نظرات: 0

علت ابتلا به «عفونت» هاي «ويروسي»

مصرف مايعات فراوان و گرم، شلغم، ويتامين ها و پروتئين ها و استفاده نکردن از غذاهاي چرب، پر ادويه و محرک مانند فست فودها و سوسيس و کالباس به مبتلايان به عفونت هاي ويروسي توصيه مي شود.

کد خبر: 3426

خراسان/ مصرف مايعات فراوان و گرم، شلغم، ويتامين ها و پروتئين ها و استفاده نکردن از غذاهاي چرب، پر ادويه و محرک مانند فست فودها و سوسيس و کالباس به مبتلايان به عفونت هاي ويروسي توصيه مي شود.

منشاء عفونت هاي تنفسي چيست؟
فوق تخصص عفوني اطفال، گفت: عوارض بيماري هاي ويروسي دستگاه تنفسي، گوش درد، گلودرد، سينوزيت و عفونت هاي ريوي است.

وي ادامه داد: هر عفونتي که موجب شود، مجاري فوقاني و تحتاني تنفسي درگير شود، عفونت تنفسي محسوب مي شود. مجاري فوقاني شامل سينوس ها، گلو، حنجره و گوش ها و مجاري تحتاني شامل ريه و دستگاه تنفس است.

سرفه شايع ترين علت عفونت هاي تنفسي
رئيس انجمن عفوني اطفال با بيان شايع ترين علت عفونت هاي تنفسي، اظهار کرد: ويروس ها شايع ترين علت عفونت هاي تنفسي است که از طريق سرفه، عطسه، صحبت کردن، استفاده از وسايل آلوده مثل ليوان و قرار گرفتن در محيط هاي آلوده ايجاد مي شود. نکته قابل توجه اين است که شايع ترين علت ابتلا به عفونت هاي تنفسي، سرفه است که موجب مي شود ويروس ها در محيط پخش شود.

علايم عفونت ريه در شيرخواران و کودکان
دکتر محمدرضا بلورساز رئيس انجمن عفوني اطفال گفت: عفونت ريه در شيرخواران و کودکان با سرفه، تب، لرز، بي اشتهايي و تنگي نفس همراه است.

والدين از دادن داروهاي خودسرانه بپرهيزند
والدين به محض ديدن علايم عفونت هاي ويروسي در فرزند خود، او را نزد پزشک ببرند و از دادن هر نوع دارو به صورت خودسرانه جدا بپرهيزند، متاسفانه مشاهده مي شود که برخي والدين در مواجهه با عفونت هاي ويروسي فرزندان خود، از آسپرين و شربت هاي سرفه استفاده مي کنند که موجب آسيب هايي به کودک مي شود.

مبتلايان به مدرسه نروند
وي ادامه داد: يکي از راه هاي پيشگيري از ابتلا به عفونت هاي ويروسي اين است که در صورتي که کودکي به اين عفونت ها مبتلا شد، به مدرسه نرود و در صورتي که در مدرسه بيماري او مشاهده شد، به منزل منتقل شود.

غذاهاي ممنوع هنگام ابتلا به عفونت هاي ويروسي کدام است
اين فوق تخصص عفوني اطفال گفت: موقع ابتلا به عفونت هاي ويروسي دادن مايعات فراوان و گرم، استفاده نکردن از غذاهاي چرب، پرادويه و محرک مانند فست فودها و سوسيس و کالباس توصيه مي شود، همچنين مصرف ميوه هاي محرک مانند انگور و خربزه ممنوع است، از طرفي توصيه مي شود از شلغم که فوق العاده در پيشگيري از سرماخوردگي موثر است، استفاده شود.

احتمال بروز ديابت در افراد مبتلا به آپنه خواب زياد است
مطالعات محققان مکزيکي نشان مي دهد که احتمال بروز ديابت در افرادي که به آپنه خواب مبتلا هستند، بيشتر است. به گزارش ايرنا، آپنه انسدادي خواب، به توقف موقت تنفس در خواب گفته مي شود که معمولا با اختلال تنفس و ضربان نامنظم قلب همراه است. اين اختلال تنفسي ناشي از انسداد مجراي تنفسي دهان به وسيله زبان است و معمولا چند ثانيه به طول مي انجامد. اين اختلال پس از 50 سالگي بيشتر ديده مي شود و زماني خطرناک است که بيش از 10 ثانيه طول بکشد.

آپنه خواب باعث بروز بيماري هاي متابوليک مي شود که به دنبال آن، بدن در برابر انسولين مقاوم مي شود؛ به علاوه، اختلال خواب يکي از مهم ترين دلايل اضافه وزن و افزايش اشتهاست؛ تمام اين عوامل جزو فاکتورهاي خطر بيماري ديابت محسوب مي شود. در ادامه اين تحقيقات آمده است که آپنه خواب نه تنها باعث بروز ديابت مي شود، بلکه يکي از مهم ترين دلايل افزايش کلسترول، تري گليسيريد و فشار خون است. احتمال ابتلا به آپنه خواب در زنان پس از يائسگي بيشتر است. اضافه وزن، استعمال دخانيات، سابقه خانوادگي آپنه خواب و استفاده از الکل، از مهم ترين دلايل اين عارضه محسوب مي شود.

نظرات بینندگان

ارسال نظر