صفحه نخست >> سلامت تعداد نظرات: 0

چگونه در يک هفته «روشن شدن» طبيعي «پوست» را تجربه کنيم؟

همه ما دوره ترسناک آسيب ديدن پوست را در زندگيمان داشته ايم. در اين زمان احساس مي کنيم پوستمان بدترين دشمن ماست. مدام آرزو مي کنيم که کاش پشت يک ماسک پنهان مي شديم! انواع پاک کننده ها و محصولاتي که ادعا مي کنند خشکي ناخواسته پوست را از بين مي برند را امتحان مي کنيم. فايده اي ندارد. خبر خوب اين است که راه هاي بسياري براي کاهش لکه ها و روشن شدن طبيعي پوست وجود دارد که همزمان پوست تان را روشن تر و جوان تر مي کند. علاوه بر اين پروسه آساني است که زياد طول نمي کشد.

کد خبر: 3407

چگونه/ همه ما دوره ترسناک آسيب ديدن پوست را در زندگيمان داشته ايم. در اين زمان احساس مي کنيم پوستمان بدترين دشمن ماست. مدام آرزو مي کنيم که کاش پشت يک ماسک پنهان مي شديم! انواع پاک کننده ها و محصولاتي که ادعا مي کنند خشکي ناخواسته پوست را از بين مي برند را امتحان مي کنيم. فايده اي ندارد. خبر خوب اين است که راه هاي بسياري براي کاهش لکه ها و روشن شدن طبيعي پوست وجود دارد که همزمان پوست تان را روشن تر و جوان تر مي کند. علاوه بر اين پروسه آساني است که زياد طول نمي کشد.

1- به منظور باز کردن منافذ پوست به صورت تان بخور دهيد. يک قابلمه آب جوش بياوريد و براي پوست هاي چرب به آن گياهان طبيعي مانند آويشن، نعناع و ليمو اضافه کنيد. براي پوست هاي خشک يا حساس بابونه يا آهک اضافه کنيد. از يک کاسه بزرگ استفاده کنيد. وقتي صورت تان را بالاي کاسه پر از آب نگه داشته ايد، يک حوله را روي سر خود نگه داريد. از اين روش براي از بين بردن کثيفي، آرايش يا سلول هاي مرده که ممکن است منافذ پوست تان را مسدود کرده باشند، استفاده کنيد. سپس يک حوله سرد را به مدت 10 دقيقه روي پوست تان بگذاريد تا هم آن را خنک کنيد و هم منافذ پوست را ببنديد.

2- از پاک کننده هاي غير صابوني صورت استفاده کنيد تا از خشک شدن پوست تان جلوگيري کند. پاک کننده هايي پيدا کنيد که شامل مواد طبيعي باشند. پس از شستن صورت با يک پارچه خشک، آهسته صورت تان را خشک کنيد تا آسيب نبيند. بعد از خشک کردن، از يک مرطوب کننده که از مواد طبيعي ساخته شده باشد استفاده کنيد. اين کار را روزانه تکرار کنيد.

3-مقدار زيادي آب بنوشيد و يک رژيم غذايي سالم داشته باشيد. به مقدار فراوان ميوه و سبزيجات بخوريد و از خوردن مواد غذايي فرآوري شده و غذاهايي که سرشار از قند هستند، اجتناب کنيد. براي روشن شدن پوست تان کلم بروکلي و ماهي بخوريد. از خوردن غذاهاي تند که حاوي هيستامين هستند و باعث قرمز شدن پوست مي شوند، پرهيز کنيد. به رژيم غذايي خود مواد حاوي آنتي اکسيدان اضافه کنيد. از ويتامين C با غلظت بالاي 10 درصد به بالا استفاده کنيد که پوست تان سفت شود. مراقب باشيد پوست تان در معرض اشعه UV خورشيد آسيب نبيند.

4- به مقدار کافي بخوابيد تا دور چشمتان حلقه هاي سياه ايجاد نشود و چشم ها و صورت تان پف نکند. هميشه آرام باشيد و با فعال بودن و وقت گذراندن خارج از منزل از استرس دوري کنيد

نظرات بینندگان

ارسال نظر