صفحه نخست >> سلامت تعداد نظرات: 0

مواد پروتئيني عامل مهم تشديد بيماري‌هاي «کليوي» است

نريمان‌ سعادتي، متخصص «تغذيه و رژيم‌ درماني» اظهار داشت: پروتئين‌ها مانند هر ماده غذايي ديگري بايد به صورت متعادل مصرف شود و نبايد در مصرف منابع حاوي پروتئين زياده‌روي کرد.

کد خبر: 3379

باشگاه خبرنگاران/ نريمان‌ سعادتي، متخصص «تغذيه و رژيم‌ درماني» اظهار داشت: پروتئين‌ها مانند هر ماده غذايي ديگري بايد به صورت متعادل مصرف شود و نبايد در مصرف منابع حاوي پروتئين زياده‌روي کرد.

وي با بيان اينکه گوشت قرمز، تخم‌مرغ،‌ ماهي و لبنيات پروتئين مناسب و زيادي دارند، افزود: اگر پروتئين به اندازه کافي و مورد نياز مصرف نشود، در آن صورت ممکن است بافت‌هاي بدن دچار مشکل و حتي آسيب شوند.

سعادتي، تأکيد کرد: پژوهش‌ها نشان مي دهند که مصرف زياد مواد پروتئيني، عامل مهمي در تشديد بيماري‌هاي کليوي بوده و متأسفانه اغلب افراد مبتلا از اين موضوع آگاهي کافي ندارند.

وي با اشاره به اينکه مبتلايان به بيماري‌هاي کليوي و افراد ديابتي بايد پروتئين دريافتي خود را کنترل و حتي محدود کنند، يادآور شد: دريافت بالاي پروتئين در اين افراد، کار و فعاليت کليه‌ها را افزايش داده و اين عامل مي‌تواند بيماري و نارسايي کليوي به وجود آمده را تشديد کرده و به کليه‌ها آسيب جدي برساند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر