صفحه نخست >> سلامت تعداد نظرات: 0

خواص «چاي سفيد» يا همان جوانه‌هاي گياه چاي+ عکس

"چاي سفيد" لطيف ترين چاي‌هاست. اين چاي تلخ نيست، بلکه طعمي ملايم و شيرين دارد. چاي سفيد در اصل، جوانه‌هاي گياه چاي است؛ به اين ترتيب که قبل از اينکه برگ چاي باز شود، جوانه آن را که يک غلاف کرک‌دار نقره‌اي دارد ، را چيده و قبل از اينکه برگ هاي چاي خشک شوند، آنها را بخار داده و سپس خشک مي کنند. به اين دليل نام سفيد را بر آن گذاشته اند که برگ هاي چاي کرک هايي دارد که هنگاميکه چاي خشک شود اين کرک ها به رنگ سفيد درمي آيند.

کد خبر: 3304

بنا به درخواست خوانندگان مطلبي تکميلي در مورد چاي سفيد درج مي‌شود. در ادامه مقاله با ما همراه باشيد.
مگر چاي سفيد هم وجود دارد؟
چاي سفيد لطيف ترين چاي‌هاست. اين چاي تلخ نيست، بلکه طعمي ملايم و شيرين دارد. چاي سفيد در اصل، جوانه‌هاي گياه چاي است؛ به اين ترتيب که قبل از اينکه برگ چاي باز شود، جوانه آن را که يک غلاف کرک‌دار نقره‌اي دارد ، را چيده و قبل از اينکه برگ هاي چاي خشک شوند، آنها را بخار داده و سپس خشک مي کنند. به اين دليل نام سفيد را بر آن گذاشته اند که برگ هاي چاي کرک هايي دارد که هنگاميکه چاي خشک شود اين کرک ها به رنگ سفيد درمي آيند.
چاي سفيد که طعم ملايم و شيرين دارد در چين، ژاپن و منطقه دارجلينگ هند توليد مي شود.
فرايند تخمير که در چاي سياه به مقدار زياد و در چاي سبز به مقدار کم انجام مي شود، باعث مي شود که مقداري از پلي فنول هاي موجود در چاي از بين بروند، که اين کاهش پلي فنول ها در چاي سياه بسيار زياد و در چاي سبز کم است. با اينحال، به دليل تخمير بسيار پايين چاي سفيد، مقدار پلي فنول هاي آن از چاي سبز و چاي سياه بيشتر است. اين پلي فنول ها با نام کلي کاتچين و يا کتکين شناخته مي شوند.
مقدار کتکين‌ها در چاي سبز بالا، در چاي سفيد بسيار بالا و در چاي سياه بسيار کم است.

برخي از فوايد چاي سفيد


کاهش فشار خون
آنتي‌اکسيدان‌ها باعث کاهش فشارخون و در نتيجه کاهش ابتلا به بيماري‌هاي قلبي و نيز سکته قلبي و مغزي مي‌شوند.

پيشگيري از سرطان
چاي سفيد بدليل داشتن پلي فنول ها ( آنتي اکسيدان قوي) هاي زياد، بيشتر از انواع ديگر چاي داراي خاصيت ضد سرطاني است.
آنتي‌اکسيدان‌ها، با راديکال هاي آزادي که باعث آسيب‌هاي دروني به سلول هاي بدن مي شوند مقابله کرده و باعث به حداقل رساندن تغييرات ناگهاني و مضري که در بدن اتفاق افتاده و منجر به بروز انواع سرطان‌ها مانند سرطان روده بزرگ، معده ، شکم يا پروستات مي گردد، مي شود.

خواص ضد باکتري و ضد ويروسي
چاي سفيد به تقويت سيستم ايمني بدن کمک مي کند همچنين داراي خاصيت ضد قارچ نيز هست.

کاهش کلسترول خون و پيشگيري از بيماري هاي قلبي عروقي
وجود گروه خاصي از آنتي‌اکسيدان‌ها در اين نوع چاي به نام "کاتچين‌ها" کمک بسيار موثري در کاهش کلسترول خون مي‌کنند. اين ترکيبات شيميايي از سخت شدن جداره رگ‌ها و در نتيجه محدود شدن جريان خون پيشگيري مي‌کنند. کاتچين موجود در چاي سفيد، ‌فعاليت ليپاز پانکراسي (آنزيم مسئول هضم چربي‌ها) را مهار مي‌کند. در نتيجه، شکسته شدن چربي و تبديل آن به اجزاي قابل جذب با سرعت بسيار کمتري انجام مي‌شود. چاي سفيد در کاهش کلسترول و تري‌گليسيريد خون و افزايش کلسترول خوب (HDL-C) موثر است، بنابراين مي‌تواند براي پيشگيري از ابتلا به بيماري‌هاي قلبي- عروقي نيز از اين چاي استفاده کرد.

مفيد براي پوست
چاي سفيد از آفتاب سوختگي جلوگيري مي‌کند. همچنين عملکرد سلول‌هاي پوست را بالا برده و از تخريب پوست در مقابل نور ماوراي بنفش محافظت مي‌کند. همچنين، پوست را شاداب و جوان ساخته و چروکيدگي پوست را به تعويق مي‌اندازد. چاي سفيد داراي مقدار زيادي آنتي‌اکسيدان است.

برقراري تعادل مايعات بدن
کافئين موجود در چاي سفيد کمتر از انواع ديگر چاي است. بنابراين مي تواند تعادل مايعات را در بدن برقرار کند. کافئين چاي سفيد 15 ميلي گرم در هر واحد است (چاي سياه 40 ميلي گرم در هر واحد و چاي سبز 20 ميلي گرم در هر واحد کافئين دارد.)

محافظت از دندان ها
چاي سفيد داراي فلورايد زياد مي باشد و جلوي خرابي دندان ها و رشد پلاک هاي دنداني را مي گيرد.

درمان آرتريت
چاي سفيد در درمان آرتريت ( روماتوئيد ) موثر است.

کاهش وزن
چاي سفيد همانند آب فاقد کالري مي باشد که اين امر مي تواند به کاهش وزن کمک کند. چاي سفيد نسبت به چاي سبز در کاهش وزن و کاهش توده چربي موثرتر است. چاي سفيد از طريق افزايش متابوليسم پايه، تجمع چربي در بدن را کاهش مي‌دهد. شايان ذکر است که در صورت رعايت رژيم غذايي مناسب و فعاليت بدني، اثرات کاهش وزن توسط چاي سفيد سريع‌تر خود را نشان مي‌دهد.

مقابله با سرماخوردگي
چاي سفيد بدن را در برابر سرماخوردگي و آنفلوآنزا محافظت مي کند.

کاهش علائم ايدز
علائم بيماري اچ آي وي را کاهش مي دهد.

کاهش فشار خون
چاي سفيد به طور طبيعي فشار خون تان را پايين مي آورد و به شما کمک مي کند تا در برابر عوارض جانبي داروهاي کاهنده ي فشار خون، که همان دِهيدراته شدن است، در امان باشيد. چاي سفيد همچنين به شما کمک مي کند که فشار خون خود را به وسيله ي کاهش وزن، به طور طبيعي نيز کاهش دهيد

سلامتي مغز و اعصاب
چاي سفيد سبب کاهش ميزان استيل کولين در سلول‌هاي مغز شده و با اين عمل مانع از تخريب سلول‌هاي مغز و بروز بيماري آلزايمر مي‌شود. از طرف ديگر، درصد بالاي آنتي اکسيدان‌هاي موجود در چاي سفيد، مانع از تخريب سلول‌هاي مغزي و بروز بيماري پارکينسون مي‌شود.

پيشگيري و کمک به درمان ديابت
مصرف مداوم چاي سفيد در کنار رژيم غذايي مناسب و پيگيري بيماري، مي‌تواند از افزايش قند خون و به دنبال آن عوارض ناشي از ديابت جلوگيري کند. يکي از مکانيسم‌هاي احتمالي چاي سفيد براي کاهش قند خون، ‌مهار فعاليت آنزيم آميلاز بزاق و روده (آنزيم لازم جهت هضم نشاسته) است. با مهار شدن فعاليت اين آنزيم، نشاسته به آهستگي مي‌شکند و در نتيجه قندخون با سرعت کمتري بالا مي‌رود. خاصيت آنتي اکسيداني قوي چاي سفيد از آسيب به سلول‌هاي بتاي پانکراس و ابتلا به ديابت مي‌تواند پيشگيري کند.

مفيد براي کبد
 افرادي که روزي ۲ بار و يا بيشتر از چاي سفيد مصرف مي کنند ۵۰ درصد کمتر در معرض سکته قلبي قرار دارند.

نحوه دم کردن چاي سفيد
آب را بجوشانيد و در قوري بريزيد سپس صبر کنيد تا آب جوشيده و کمي خنک شود. ( پيشنهاد مي‌شود چاي سفيد با آبي با دماي حدود 75 تا 85 درجه سانتي‌گراد تهيه شود. ) براي داشتن آبي با اين دما بايد آب را جوش آورد و بعد يک دقيقه اجازه داد تا از جوش افتاده و دماي آن کاهش يابد. سپس با اين آب، به ازاي هر فنجان آب، يک قاشق چايخوري چاي سفيد را در قوري بريزيد. حدود 5 دقيقه بگذاريد تا چاي در قوري بماند و دم بکشد. سپس چاي آماده سرو کردن است. هر چه زمان ماندن چاي در آب جوشيده طولاني تر باشد چاي بهتر دم مي کشد. همچنين مي توان از برگ نعنا، آويشن يا چوب دارچين و … براي طعم دادن به اين چاي استفاده کرد. براي کساني که دوست دارند اين چاي را شيرين بخورند عسل مي تواند شيرين کننده مناسبي باشد.
منبع/ آخرين خبر

نظرات بینندگان

ارسال نظر