صفحه نخست >> سلامت تعداد نظرات: 0

چهار روش براي پيشگيري از ابتلا به آنفلوانزا

طبق اعلام مرکز کنترل و پيشگيري از بيماري هاي آمريکا، حدود هفت درصد از مرگ و ميرهاي اين کشور در فصل سرما ناشي از آنفلوانزا و يا ذات الريه است. در اين گزارش به چهار شيوه براي پيشگيري از ابتلا به اين بيماري منتشر شده است.

کد خبر: 3274

ايرنا/ واکسن آنفلوانزا، شستشوي مرتب دست ها، استفاده از محلول پايه الکلي ضدعفوني دست و فاصله گرفتن از افراد در فصل سرما چهار راهکاري هستند که براي پيشگيري از ابتلا به آنفلوانزا در فصل سرما پيشنهاد شده است.
طبق اعلام مرکز کنترل و پيشگيري از بيماري هاي آمريکا، حدود هفت درصد از مرگ و ميرهاي اين کشور در فصل سرما ناشي از آنفلوانزا و يا ذات الريه است.
در اين گزارش به چهار شيوه براي پيشگيري از ابتلا به اين بيماري منتشر شده است.

*** واکسن آنفلوانزا
مرکز پيشگيري و کنترل بيماري ها در آمريکا اعلام مي کند که واکسن آنفلوانزاي امسال زياد از پس اين گونه آنفلوانزا که گزارش شده مسئول بيشتر بيماري ها است، بر نمي آيد.
اما با اين وجود اين واکسن از برخي موارد ابتلا به آنفلوانزا پيشگيري مي کند و مي تواند از شدت وخامت آنفلوانزا بکاهد.
اين مرکز اعلام کرد: اين احتمال دارد که گونه هاي ديگري از ويروس آنفلوانزا در ماه آينده مشخص و واکسن مقابله با آنها اعلام شود.

*** شستشوي مرتب دست ها
ويروس آنفلوانزا مي تواند بر روي سطوح، مانند دستگيره هاي در بماند و زماني که انسان به دهان يا بيني خود دست مي زند به انسان منتقل شود.
براي مبارزه با اين موضوع از صابون هاي ضد باکتري استفاده نکنيد زيرا اين صابون ها تنها باعث مقاوم شدن ويروس آنفلوانزا در برابر آنتي بيوتيک ها مي شود و به بروز ديگر تهديدات سلامتي کمک مي کند.
در عوض، با استفاده از آب شير -- درجه حرارت آنها مهم نيست-- و صابون معمولي
دست هاي خود را مرتب براي مدت 15 تا 30 ثانيه بشويد.
سپس با استفاده از يک حوله تميز دست هاي خود را خشک کنيد زيرا دست هاي مرطوب بيشتر احتمال دارد که ميکروب ها را با خود بلند و حمل کند.

*** استفاده از محلول هاي پايه الکلي ضدعفوني کننده دست
يکي ديگر از روش هاي پيشگيري از ابتلا به آنفلوانزا در فصل سرما که شيوع اين بيماري زياد است استفاده از محلول هاي ضدعفوني کننده پايه الکلي دست است.
براي اين منظور از محلول ضدعفوني کننده اي استفاده کنيد که دست کم 60 درصد آن الکل باشد و مطمئن شويد که اين محصول به اندازه کافي يعني دست کم 10 تا 15 ثانيه بر روي دست هاي شما مي ماند و بعد خشک مي شود.

*** فاصله گرفتن از افراد
قطرات حاوي ويروس آنفلوانزا زماني که افراد مبتلا سرفه، عطسه و يا صحبت مي کنند در هوا پخش مي شوند و مي تواند از فاصله شش فوتي ( 1.8 متري) بر روي بيني و يا دهان شما
بنشيند.
و از آنجاييکه علائم ابتلا به آنفلوانزا يک تا چهار روز پس از ورود ويروس آنفلوانزا به بدن شروع مي شود نمي توان دريافت که چه کسي حامل ويروس آنفلوانزا است.
 

نظرات بینندگان

ارسال نظر