صفحه نخست >> سلامت تعداد نظرات: 0

پوست و مو/ آنتي اکسيدان هاي پياز به جنگ چين و چروک مي روند

پياز خواص درماني و سلامت زيادي دارد از مبارزه با سرطان و ديابت گرفته تا درمان تنبلي تخمدان ها اما ما در اين مطلب قصد نداريم به خواص پياز در سلامت بدن بپردازيم بلکه مي خواهيم اين خبر خوش را به دوستداران اين خوراکي اشک آور بدهيم که پياز چه نقش مهمي در زيبايي و مراقبت از پوست دارد.

کد خبر: 3249

ايران مطلب/ پياز خواص درماني و سلامت زيادي دارد از مبارزه با سرطان و ديابت گرفته تا درمان تنبلي تخمدان ها اما ما در اين مطلب قصد نداريم به خواص پياز در سلامت بدن بپردازيم بلکه مي خواهيم اين خبر خوش را به دوستداران اين خوراکي اشک آور بدهيم که پياز چه نقش مهمي در زيبايي و مراقبت از پوست دارد.

پياز موجب تقويت کلاژن سازي مي شود
پياز هم مانند سير بر فعاليت ۲ نوع آنزيم که سبب ايجاد التهاب و تحريک پذيري پوست مي شود، تاثير گذاشته و با کاهش يا متوقف کردن فعاليت اين دو آنزيم مي تواند پوستي زيبا و بدون چين و چروک به ما هديه دهد. پياز علاوه بر دارا بودن ويتامين C و آنتي اکسيدان، حاوي ترکيباتي است که خاصيت ضدالتهابي دارد و موجب تقويت کلاژن سازي در پوست شده و در نتيجه از شل شدن و افتادگي پوست جلوگيري و آن را سفت مي کند.

آنتي اکسيدان هاي پياز به جنگ چين و چروک مي روند
يکي از خواص پياز، خاصيت آنتي اکسيداني آن است .همانطور که مي دانيد ،آنتي اکسيدان ها تاثير بسزايي در مراقبت از پوست دارند. آنتي اکسيدان هاي موجود در پياز با راديکال هاي آزادي که باعث ايجاد چين و چروک مي شوند مقابله کرده و پوست شما را از چين و چروک محافظت مي کنند.

پياز لايه بردار است
عصاره پياز چون داراي اسيدهاي گياهي است روي پوست مي تواند پيلينگ مناسب انجام دهد، يعني باعث ريزش و رفع لايه سلول هاي مرده و کراتيني پوست شود و اين فعاليت، شادابي پوست را فراهم مي آورد که ثمره اين عملکرد داشتن پوستي بدون لک، جوش، تميز و با طراوت بوده که در بررسي ها و تحقيقات به اثبات رسيده است. بعد از شستن پوست اگر لازم باشد بهتر است به مقدار لازم کرم گياهي روي پوست ماليده شود. البته پوست هاي چرب معمولا نياز به کرم ندارند.

پياز به جنگ آکنه ها مي رود
يکي ديگر از ترکيبات پياز کروميم(chromium)است. يکي از عوامل مهم در بروز آکنه وجود باکتري است که کروميم مي تواند ميزان آلودگي هاي باکتريايي را کم کرده و به کمتر شدن آکنه کمک کند. بنابراين، با وارد کردن اين ماده غذايي در رژيم غذايي روزانه خود مي توانيد پوستي شاداب و زيبا داشته باشيد.a

نظرات بینندگان

ارسال نظر