صفحه نخست >> سلامت تعداد نظرات: 0

ابتلاي 90 درصد ديابتي‌ها به نوع 2 اين بيماري

بيماري ديابت را در ابتداي امر مي‌توان به وسيله فعاليت جسمي و تغذيه مناسب کنترل کرد، در صورت موثر نبودن اين روش‌ها مي‌توان از دارو و انسولين براي مبتلايان به اين بيماري بهره برد. رجب تصريح کرد: اولين راه کنترل بيماري ديابت تغذيه مناسب و ...

کد خبر: 3202

خبرياب/ اسدالله رجب رئيس انجمن ديابت گفت: در تمام دنيا و از جمله ايران ، بيش از 90 درصد بيماران ديابتي به نوع 2 اين بيماري مبتلا هستند و عواملي چون ژنتيک، محيط و زندگي شهري در بروز بيماري ديابت تاثير مي‌گذارد.
وي با اشاره به اثر آموزش در بيماري ديابت افزود: آموزش بيماري ديابت در پيشگيري از بروز اين بيماري تاثير مي گذارد.همچنين از بروز عوارض اين بيماري جلوگيري مي‌کند.
رئيس انجمن ديابت با اشاره به راههاي درمان ديابت اظهار داشت: بيماري ديابت را در ابتداي امر مي‌توان به وسيله فعاليت جسمي و تغذيه مناسب کنترل کرد، در صورت موثر نبودن اين روش‌ها مي‌توان از دارو و انسولين براي مبتلايان به اين بيماري بهره برد.
رجب تصريح کرد: اولين راه کنترل بيماري ديابت تغذيه مناسب و فعاليت جسمي محسوب مي شود اين روش‌ها هزينه و ضرري براي فرد مبتلا به اين بيماري در پي نخواهد داشت و به از بهبود بيماران ديابتي کمک مي‌کند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر