صفحه نخست >> سلامت تعداد نظرات: 0

پوست و مو/ با موهايمان چگونه رفتار کنيم؟

بهترين حالت شستن موها روزانه است. هنگام شستشوي مو بايد توجه شود که شامپو فقط به ريشه مو زده شود و هنگام آبکشي به واسطه آب و کف توليد شده از شامپو گرد و غبار موجود در ساقه مو پاک شود.

کد خبر: 3200

باشگاه خبرنگاران/ حسين طباطبايي متخصص پوست و مو گفت: مو به سه دسته کلي چرب، خشک و معمولي تقسيم مي‌شود. هنگام نظافت موها بايد با توجه به نوع آن شامپوي مناسبي انتخاب کنيم.
وي ادامه داد: بهترين حالت شستن موها روزانه است. هنگام شستشوي مو بايد توجه شود که شامپو فقط به ريشه مو زده شود و هنگام آبکشي به واسطه آب و کف توليد شده از شامپو گرد و غبار موجود در ساقه مو پاک شود.
طباطبايي اظهار داشت: بهترين حالت براي خشک کردن موها خشک کردن طبيعي است يعني ابتدا موها را با حوله خشک کرده سپس هوا باعث خشک شدن موها شود . زماني که براي خشک کردن موها سشوار را انتخاب مي‌کنيد بايد توجه کنيد که سشوار در يک نقطه متمرکز نشود.
وي توصيه کرد: رنگ مو به دليل لايه ايجاد شده روي مو به تدريج رطوبت ساقه مو را مي‌گيرد به همين دليل استفاده از نرم کننده براي موهاي رنگ شده به بازسازي رطوبت کمک مي‌کند.
دکتر طباطبايي در پايان گفت: بهترين حالت براي شستن مو استفاده از آب ولرم است. آب گرم به دليل کاهش رطوبت مو مضر است. برس کردن موهاي خيس آسيبي به موها نمي‌رساند، زماني موها دچار آسيب مي‌شوند که با خشونت موها برس شوند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر