صفحه نخست >> سلامت تعداد نظرات: 0

سودمندي «آب درماني» در بهبود بيماري‌ ها

آب درماني، راهي بسيار مؤثر در بهبود برخي بيماري‌ها يا تخفيف و حتي ريشه کن کردن دردهاي عضلاني و مفصلي، مداواي نارسايي‌هاي جسمي، سرعت بخشيدن به کاهش طول دوران نقاهت ناشي از صدمات استخواني، تقويت عضلات، بکارگيري عضلات غيرفعال، تسريع گردش خون در عروق و حتي تسکين بيماران روحي و رواني است.

کد خبر: 3127

شبکه خبر/ به گفته رحيمي، کارشناس، «آب درماني» يا «هيدروتراپي»، دو نوع است که در هيدروتراپي عمومي به طور معمول تمام بدن (به جز سر و گردن‌) بيمار در آب قرار مي‌گيرد، اما در «هيدروتراپي عضوي»، فقط همان عضوي که دچار ضايعه شده است، در آب قرار مي‌ گيرد.
وي افزود: آب درماني، راهي بسيار مؤثر در بهبود برخي بيماري‌ها يا تخفيف و حتي ريشه کن کردن دردهاي عضلاني و مفصلي، مداواي نارسايي‌هاي جسمي، سرعت بخشيدن به کاهش طول دوران نقاهت ناشي از صدمات استخواني، تقويت عضلات، بکارگيري عضلات غيرفعال، تسريع گردش خون در عروق و حتي تسکين بيماران روحي و رواني است.
وي با تاکيد بر لزوم بهره‌مندي از مزاياي آب درماني پس از مشورت با پزشک، گفت‌: هيدروتراپي بيشتر به شيوه‌اي از درمان گفته مي‌شود که در آن، اجراي حرکات و نرمش هاي خاص در آب مورد نظر است و اساس اين نوع درمان، سبک شدن بدن هنگام غوطه وري در آب است؛ به همين علت، بيمار قادر خواهد بود با صرف نيروي کمتر، عضلات و اندام‌هاي خود را به حرکت درآورد و چون فشار بدن، روي مفاصل کاهش مي‌ يابد‌، در اجراي حرکات نيز درد کمتري احساس مي‌شود.
به گفته رحيمي، هيدروتراپي دو نوع است که در هيدروتراپي عمومي به طور معمول تمام بدن ( به جز سر و گردن‌) بيمار در آب قرار مي‌گيرد، اما در هيدروتراپي عضوي فقط همان عضوي که دچار ضايعه شده است، در آب قرار مي‌گيرد.
وي تصريح کرد: در هيدروتراپي هم چنين يک قسمت يا تمام بدن‌ (بستگي به مورد دارد)، به دفعات گرم و سرد مي‌شود، با اين کار گردش خون در عروق تسهيل‌ مي‌ شود.

نظرات بینندگان

ارسال نظر