صفحه نخست >> سلامت تعداد نظرات: 0

نشانه‌هاي سرطان معده چيست؟

حسين محرابي گفت: علائم سرطان معده به گونه‌اي است که ممکن است در ابتدا مشخص نباشند به همين دليل بروز هر نشانه‌اي مي‌تواند زنگ خطر محسوب شود.

کد خبر: 3093

فارس/ حسين محرابي گفت: علائم سرطان معده به گونه‌اي است که ممکن است در ابتدا مشخص نباشند به همين دليل بروز هر نشانه‌اي مي‌تواند زنگ خطر محسوب شود.
وي ادامه داد: با اين وجود رايج‌ترين علائم اين سرطان، احساس ناراحتي در معده، احساس سيري يا نفخ پس از يک وعده غذايي کوچک، حالت تهوع و استفراغ و کاهش وزن است. اين متخصص آنکلوژي گفت: سن از فاکتورهاي موثر در ابتلاي افراد به سرطان معده است چراکه بسياري از بيماران مبتلا 70 سال به بالا هستند.
محرابي گفت: همچنين مردان بيش‌ از زنان به سرطان معده مبتلا مي‌شوند به همين دليل اين سرطان در مردان رتبه اول و در زنان پس از سرطان سينه در رتبه دوم قرار دارد. وي نوع غذايي که روزانه مصرف مي‌شود را در ابتلا به اين سرطان موثر دانست و گفت: افرادي که غذاهاي دودي، شور يا ترشي بسيار مصرف مي‌کنند بيشتر در معرض ابتلا به سرطان معده هستند.
محرابي استعمال دخانيات را نيز از فاکتورهاي خطر دانست و افزود: احتمال ابتلاي سيگاري‌ها به سرطان بيش‌ از افرادي است که سيگار نمي‌کشند.
اين متخصص آنکلوژي گفت: با انجام آزمايش خون يا معاينه فيزيکي از سوي پزشک ،عکس‌برداري، آندوسکوپي و نمونه‌برداري مي توان وجود سلول‌هاي سرطاني در معده را تشخيص داد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر