صفحه نخست >> سلامت تعداد نظرات: 0

ويتاميني براي زيبايي پوست و صورت

ويتامين زيبايي گفتني است ويتامين C نقش مهمي در توليد کلاژن در بدن دارد که اين فيبر‌ها اهميت زيادي براي پوست خواهند داشت. امروزه بعضي از کارخانه‌هاي توليد لوازم آرايشي از ويتامين C در ترکيب کرم‌ها استفاده مي‌کنند که معمولا با نام اسيد آسکوربيک روي اتيکت مشخص مي‌شود. در کنار استفاده از اين کرم‌ها حتما به تغذيه صحيح و متعادل نيز توجه داشته باشيد.

کد خبر: 3087

نمناک/ ويتامين زيبايي صورت يکي از ويتامين‌هايي است که با داشتن خاصيت ضد پيري و آنتي اکسيدان قوي عاملي در زيبايي پوست صورت به شمار مي‌رود. زيبايي صورت و پوست بستگي به عوامل بسياري دارد که يکي از آن‌ها مصرف ويتامين‌هايي است که قدرت ويژه‌اي در جلوگيري از پيري و از بين رفتن زيبايي پوست صورت دارد. تا کنون از تاثيرات مثبت ويتامين C بسيار گفته‌ايم اما در اين بخش مستقيم به سراغ جواني و زيبايي پوست مي‌رويم.

ويتامين C؛ راز سلامتي
مصرف ويتامين C در زمستان براي تقويت سيستم ايمني و مقابله با ويروس‌ها و عوامل بيماري زا توصيه بسيار عالي است. اما اگر به ديگر فوايد اين ويتامين توجه کنيم قطعا جايگاه ويژه‌اي براي آن در برنامه روزانه در نظر مي‌گيريم.
ويتامين C آنتي اکسيداني قوي است که به نظر مي‌رسد تاثير مثبتي در مقابله با سکته‌هاي قلبي، استحاله ماکولاي چشمي در پي افزايش سن و پيري پوست دارد.
در اين رابطه اولين و مهم‌ترين توصيه براي حفظ سلامتي، مصرف منظم خوراکي‌هاي سرشار از ويتامين‌هاي مختلف به خصوص ميوه‌ها و سبزيجات است. اما اگر نمي‌توانيد روزانه پنج سهم ميوه و سبزي ميل کنيد، حتما روي مکمل‌هاي غذايي حساب ويژه‌اي باز نماييد. همچنين اگر سبک زندگي شما طوري است که جذب ويتامين C در بدن کاهش مي‌يابد، اهميت بيشتري به اين موضوع دهيد. سيگار کشيدن يکي از اين شرايط است.

آيا مرکبات تنها منابع ويتامين C هستند؟
مي‌دانيم که پرتقال و ليمو سرشار از ويتامين C هستند، اما خوراکي‌هاي ديگري نيز نياز بدن به اين ويتامين را تامين مي‌کنند. کيوي يکي از غني‌ترين ميوه‌ها از نظر ويتامين C است. در مورد سبزيجات نيز بايد به کلم بروکلي، کلم سبز و شاهي آبي اشاره کرد که بيشتر از پرتقال‌هاي معمولي ويتامين C دارند.
ويتامين C يکي از حساسترين ويتامين هاست. اگر مي‌خواهيد بيشتر از فوايد آن بهره ببريد، ميوه‌هاي کاملا تازه و در صورت امکان با پوست مصرف کنيد. در مورد سبزيجات نيز روش‌هاي پخت بدون آب را انتخاب نماييد يا آب سبزيجات را در سوپ استفاده کنيد.

ويتامين زيبايي
گفتني است ويتامين C نقش مهمي در توليد کلاژن در بدن دارد که اين فيبر‌ها اهميت زيادي براي پوست خواهند داشت. امروزه بعضي از کارخانه‌هاي توليد لوازم آرايشي از ويتامين C در ترکيب کرم‌ها استفاده مي‌کنند که معمولا با نام اسيد آسکوربيک روي اتيکت مشخص مي‌شود. در کنار استفاده از اين کرم‌ها حتما به تغذيه صحيح و متعادل نيز توجه داشته باشيد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر