صفحه نخست >> سلامت تعداد نظرات: 0

دهان و دندان/ نخ دندان استفاده بکنيم يا خير؟

ايمان پريسايي در خصوص فوايد استفاده از نخ دندان گفت: استفاده منظم از نخ دندان به ميزان سه مرتبه در روز، بيشتر از استفاده از مسواک مفيد است. وي افزود: استفاده از نخ دندان بيشتر به افرادي توصيه مي‌شود که دندان‌هايي طبيعي و با فاصله‌هاي طبيعي دارند.

کد خبر: 3056

تابناک/ ايمان پريسايي در خصوص فوايد استفاده از نخ دندان گفت: استفاده منظم از نخ دندان به ميزان سه مرتبه در روز، بيشتر از استفاده از مسواک مفيد است.
وي افزود: استفاده از نخ دندان بيشتر به افرادي توصيه مي‌شود که دندان‌هايي طبيعي و با فاصله‌هاي طبيعي دارند.

پريسايي در خصوص مضرات استفاده از نخ دندان و آسيب آن به لثه‌ها گفت: در صورت استفاده نامناسب از نخ دندان، امکان دارد به مرور به لثه‌ها آسيب وارد شود و اگر اصول استفاده از آن را رعايت نکنيم ممکن است سلامتي لثه‌ها مورد تهديد واقع شود.

استاد دانشگاه علوم پزشکي مشهد در خصوص موارد استفاده از مسواک بين دنداني اظهار کرد: استفاده از اين مسواک‌ها بيشتر براي دندان‌هايي که داراي پروتز هستند، توصيه مي‌شود؛ همچنين براي دندان‌هايي که به دلايل خاصي داراي فضاي بين دنداني زيادي هستند نيز استفاده از اين نوع مسواک‌ها توصيه مي‌شود.

پريسايي با بيان اينکه استفاده از خلال دندان اصلا توصيه نمي‌شود، گفت: خلال دندان به دليل اينکه فشار زيادي بر روي لثه‌ها وارد مي‌کند به مرور باعث تحليل لثه مي‌شود. متاسفانه در تمامي رستوران‌ها خلال دندان در اختيار مشتري‌ها قرار مي‌گيرد. تنها زماني که فضاي زيادي در دندان وجود دارد و چيزي ميان دندان‌ها گير کرده باشد، مي‌توان از خلال دندان يا مسواک معمولي استفاده و به آرامي آن را خارج کرد.
اين دندانپزشک در خصوص نوع مسواک مورد استفاده براي دندان‌هايي که ارتودنسي شده‌اند، تصريح کرد: اين افراد از مسواک‌هاي ارتودنسي استفاده مي‌کنند که مناسب با دندان‌ها و سيم‌هاي روي دندان است.

نظرات بینندگان

ارسال نظر