صفحه نخست >> سلامت تعداد نظرات: 0

دهان و دندان/ چگونه ظاهري طبيعي و زيبا براي دندان ايجاد کنيم؟

کامپوزيت‌هايي که به طور تخصصي براي درمان‌هاي زيبايي به کار گرفته مي‌شود، بسيار اندک و انگشت شمارند. بنابراين هر کامپوزيت را نمي‌توان به اين خاطر که سفيد و مستحکم است به اسم کار زيبايي روي دندان گذاشت.

کد خبر: 2878

شفا آنلاين/ دکتر کامران اميرقلي با اشاره به اينکه کامپوزيت دندان‌ها از نظر اقتصادي هزينه کمتري براي فرد به همراه دارد، گفت: کامپوزيت‌هايي که به طور تخصصي براي درمان‌هاي زيبايي به کار گرفته مي‌شود، بسيار اندک و انگشت شمارند. بنابراين هر کامپوزيت را نمي‌توان به اين خاطر که سفيد و مستحکم است به اسم کار زيبايي روي دندان گذاشت.
وي در ادامه افزود: کامپوزيت‌هاي زيبايي بايد علاوه بر دارا بودن طيف رنگي قابل قبول، قابليت بازسازي لايه به لايه دندان يعني مينا و عاج را داشته باشد، علاوه بر آن بسيار عالي دندان را پوشش دهد و در عين حال مستحکم باشد تا بتواند درخشندگي و طبيعي بودن يک دندان واقعي را ايجاد کند.
اين عضو انجمن دندانپزشکي زيبايي آمريکا يادآور شد: ارزان بودن، قابليت انجام در يک يا دو جلسه و عدم نياز به انجام قالب‌گيري از مزاياي اين روش است. دندان‌ها تراش نمي‌خورند يا بسيار کم تراش داده مي‌شوند. قابل ترميم بودن مجدد در صورت شکستگي و لب‌پر شدگي و دارا بودن زيبايي از مزاياي کامپوزيت ونيرها است.
اميرقلي زيباتر و طبيعي‌تر بودن دندان‌ها را از مزاياي پرسلن لمينيت نسبت به کامپوزيت ونير دانست و خاطرنشان کرد: ماندگاري بين 10 تا 15 سال و استحکام و ثبات رنگ از ديگر مزاياي آن است.
اين دندانپزشک در پايان تاکيد کرد: طول عمر کم (بين 3 تا 5 سال و حداکثر 8 سال)، تغيير رنگ تدريجي و رنگ گرفتگي در لبه‌هاي ترميم، سايش در طول زمان و لب‌پر شدگي به همراه شکستگي از معايب کامپوزيت ونيرها است.

نظرات بینندگان

ارسال نظر