صفحه نخست >> سلامت تعداد نظرات: 0

دهان و دندان/ خميردندان‌هاي متنوع مصرف کنيد

شيدا مرتضوي اظهار کرد: خميردندان و مسواک به دليل سادگي استفاده و مقرون به صرفه بودن، مهم‌ترين و در مواردي تنها سلاح تميز کردن و رعايت بهداشت دهان و دندان محسوب مي‌شود. وي با تکذيب مضر بودن استفاده از خميردندان افزود: ماده اصلي تشکيل دهنده‌ خميردندان‌ها ساينده‌ها هستند و شايد برخي به دليل وجود مواد ساينده خميردندان‌ها را مضر بدانند، اما در کنار ساينده‌ها مواد مکمل بسياري در خميردندان وجود دارد.

کد خبر: 2873

ايسنا/ شيدا مرتضوي اظهار کرد: خميردندان و مسواک به دليل سادگي استفاده و مقرون به صرفه بودن، مهم‌ترين و در مواردي تنها سلاح تميز کردن و رعايت بهداشت دهان و دندان محسوب مي‌شود.
وي با تکذيب مضر بودن استفاده از خميردندان افزود: ماده اصلي تشکيل دهنده‌ خميردندان‌ها ساينده‌ها هستند و شايد برخي به دليل وجود مواد ساينده خميردندان‌ها را مضر بدانند، اما در کنار ساينده‌ها مواد مکمل بسياري در خميردندان وجود دارد.
اين دندان‌پزشک گفت: در صورتي که ترکيبات و ميزان مواد ساينده موجود در خميردندان از سوي کارخانه‌ها به اندازه‌ استفاده شود، هيچ ضرري براي دندان‌ها نخواهد داشت و فقط به مسواک کمک مي‌کند تا ميکروب‌ها و باقيمانده‌ مواد غذايي سطح و بين دندان‌ها از بين برود.
مرتضوي با اشاره به اهميت فلورايد براي دندان گفت: فلورايد ماده‌اي ضدپوسيدگي است و باعث بازسازي و ترميم سطح ميناي دندان مي‌شود. علاوه بر آن به واسطه‌ فلورايد سطوحي که پوسيدگي در آن شروع شده يا مستعد پوسيدگي هستند دوباره ترميم مي‌شوند.
وي گفت: مواد ديگري نيز در ساخت خميردندان استفاده مي‌شود که برخي از آن‌ها بستگي به کارخانه سازنده دارد؛ براي مثال کارخانه‌اي براي توليد خميردندان از کلسيم، فسفر و يا ترکيب آن استفاده مي‌کند که باعث مي‌شود کلسيم و فسفري که از سطح مينا برداشته شده جايگزين شود و همچنين موجب افزايش بزاق دهان و کاهش پوسيدگي دندان‌ها شود.
اين دندان‌پزشک کودکان با اشاره به اينکه کارخانه‌هاي سازنده موظفند روي تيوپ و جعبه‌ خميردندان مواد تشکيل دهنده، ترکيبات و غلظت آن‌ها را ذکر کنند، افزود: از آنجايي که نظارت سازمان‌هاي بهداشتي بر روي خميردندان‌ها قابل توجه است، توليدکنندگان تلاش مي‌کنند تمام مواردي که براي اين فرآورده ذکر شده است، برآورده کنند.

مرتضوي با بيان اينکه تمامي خميردندان‌هاي معمولي با نشان تجاري معتبر ويژگي‌هاي يک خميردندان مناسب را دارند، افزود: خميردندان از جمله کالاهايي است که مصرف کنندگان قادر به تشخيص و مقايسه مارک‌هاي مختلف آن نيستند.
مرتضوي با اشاره به اينکه تنها برحسب مورد است که مصرف‌کننده‌ها بايد به نشان خميردندان توجه کنند، گفت: براي مثال افرادي که از بيماري‌هاي لثه رنج مي‌برند و مسواک زدن برايشان دردناک است بايد از خميردندان‌هايي که ميزان حساسيت را کم مي‌کند، استفاده کنند.
اين دندان‌پزشک افزود: براي کودکان به دليل اينکه خطر خوردن خميردندان وجود دارد، بهتر است خميردندان‌هاي مناسب براي کودکان استفاده شود؛ زيرا اين خميردندان‌ها درصد فلورايد کمتري دارد و در صورت بلعيدن خطري متوجه کودک نخواهد شد.
مرتضوي ادامه داد: علاوه بر خميردندان‌هايي که براي افراد سيگاري وجود دارد و جرم‌هاي روي دندان‌هاي اين افراد را از بين مي‌برد. خميردندان‌هايي وجود دارد که جنبه دارويي دارند و حتما با تجويز پزشک مصرف مي‌شوند زيرا غلظت فلورايد در اين نوع خميردندان‌ها پنج برابر خميردندان‌هاي معمولي است.
اين متخصص دندان‌پزشکي به دليل تنوع مواد مفيد و مکمل‌ها در خميردندان‌ها توصيه کرد: بهتر است مصرف‌کنندگان نوع خميردندان‌ها را نيز مانند ساير مواد آرايشي بهداشتي هر از چندگاهي تغيير دهند.
مرتضوي با اشاره به اينکه محاسن استفاده از خميردندان مناسب بيشتر از معايب آن است، توصيه کرد: متاسفانه ما ايراني‌ها به خاطر فرهنگ‌مان عادت داريم پس از مسواک زدن، دهان را با مقدار زيادي آب شست‌وشو دهيم در صورتي که لازم نيست پس از استفاده از خميردندان، دهان با ميزان زيادي آب شست شو داده شود و بهتر است تنها مواد اضافي از دهان خارج شوند چراکه خميردندان حاوي مواد محافظ براي دهان و دندان و باقي ماندن آن‌ها در دهان مفيد است.
وي افزود: به هيچ عنوان مواد ديگري مانند نمک نبايد جايگزين خميردندان شود زيرا، نمک فلوئور طبيعي و وضعيت طبيعي دهان را از بين مي‌برد و به بافت‌هاي دهان آسيب مي‌رساند.
اين دندان‌پزشک گفت: در بسياري موارد استفاده از نخ دندان مکمل مسواک و خميردندان است و حتما بايد استفاده شود، بويژه به افرادي که دندان‌هاي فشرده يا نامنظمي دارند کمک مي‌کند بهداشت دهان و دندان‌شان کامل شود.
مرتضوي با بيان اينکه در کودکان زير شش سال بهتر است نخ دندان با کنترل والدين انجام شود تا به لثه‌ها آسيب نرسد، افزود: باقي ماندن طولاني‌ مدت مواد غذايي ميان دندان‌ها موجب توليد اسيد و پوسيدگي دندان‌ها مي‌شود و شست‌وشوي طبيعي با بزاق دهان نيز نمي‌تواند، باقي‌مانده غذا ميان دندان را از بين ببرد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر