صفحه نخست >> سلامت تعداد نظرات: 0

چند نکته که دستگاه گوارش را مستحکم مي کند

دستگاه گوارش عضوي بسيار حسايت است و در صورت ضعف يا بيماري آن مشکلات مختلف به سراغ شما خواهد آمد. اين بخش اساسي از بدن را مي توان به کمک غذاهاي مختلف و آداب خوردن و آشاميدن بسيار قوي کرد به طوري که راهي براي نفوذ بيماري ها به آن باقي نماند.

کد خبر: 2829

صبحانه آنلاين/ دستگاه گوارش عضوي بسيار حسايت است و در صورت ضعف يا بيماري آن مشکلات مختلف به سراغ شما خواهد آمد. اين بخش اساسي از بدن را مي توان به کمک غذاهاي مختلف و آداب خوردن و آشاميدن بسيار قوي کرد به طوري که راهي براي نفوذ بيماري ها به آن باقي نماند.

** بهترين مواد را انتخاب کنيد: انتخاب بهترين مواد غذايي يکي از نکاتي است که بايد هميشه در نظر داشته باشيد. سعي کنيد بيشتر از مواد غذايي تازه و طبيعي استفاده کنيد. استفاده از سبزيجات يکي ديگر از نکاتي است که مي تواند دستگاه گوارش شما را قدرتمند کند.

** درست بجويد: درست جويدن مي تواند کار دستگاه گوارش شما را روان کند اين بدين معني است که فشار کمتري به هنگام خوردن غذا به آن وارد خواهد شد. شما با درست جويدن آنزيم هاي غذايي را آزاد مي کنيد که اين آنزيم ها در طول عمل هضم به کمک گوارش مي آيند و غذاها را خرد مي کنند.

** آب زياد بنوشيد: نوشيدن آب کمک بسيار بزرگي به دستگاه گوارش مي کند. بسياري از محققان به اين نتيجه رسيده اند که خشک شدن دستگاه گوارش باعث مي شود تا بسياري از مواد مقوي توسط بدن جذب نشود و در اين صورت دستگاه گوارش نياز به کار بيشتري براي از بين بردن باکتري هاي غذايي دارد.

** تميز کردن دستگاه گوارش: براي اينکه دستگاه گوارشتان هميشه سالم و البته قوي باشد نياز است تا آن را هميشه تميز و کارامد نگه داريد. براي تميز کردن دستگاه گوارش مي توانيد از ميوه هاي تازه حاوي ويتامين C استفاده کنيد و همچنين مي توانيد از آب به مقدار زياد استفاده کنيد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر