صفحه نخست >> سلامت تعداد نظرات: 0

پوست و مو/ شايع‌ترين علت کم پشتي ريش و سبيل در آقايان

درباره علت نداشتن ريش و سبيل در برخي از مردان گفت: شايع‌‌ترين علت کم‌مويي و يا نداشتن ريش و سبيل در آقايان مسائل ژنتيکي و فاميلي است به گونه‌اي که مي‌توان گفت در بيش از 95 درصد مردان اين موضوع ثابت شده است.

کد خبر: 2823

سلامت نيوز/ يک فوق تخصص غدد و متابوليسم ژنتيک را شايع‌ترين علت کم پشتي ريش و سبيل در آقايان دانست و گفت: کم‌مويي و يا نداشتن ريش و سبيل به دليل مسائل ژنتيکي نياز به درمان ندارد و با کمي صبر برطرف مي‌شود.
دکتر هادي شهراد دجستاني، درباره علت نداشتن ريش و سبيل در برخي از مردان گفت: شايع‌‌ترين علت کم‌مويي و يا نداشتن ريش و سبيل در آقايان مسائل ژنتيکي و فاميلي است به گونه‌اي که مي‌توان گفت در بيش از 95 درصد مردان اين موضوع ثابت شده است.
وي افزود: کم‌مويي و يا نداشتن موهاي صورت در آقايان بيشتر در سن ورود به دانشگاه ديده مي‌شود زيرا در اين زمان نوجوانان و جوانان دوست دارند همانند يک مرد بالغ جلوه کنند که نداشتن ريش و سبيل منجر به نگراني آنها نسبت به اين مساله مي‌شود.
اين فوق تخصص غدد و متابوليک اختلال در هورمون‌هاي مردانه را يکي ديگر از علت‌هاي کم‌مويي در مردان دانست و گفت: اين مساله بسيار نادر است.مرداني که از نداشتن ريش و سبيل رنج مي‌برند ابتدا بايد به يک متخصص غدد و متابوليسم مراجعه کنند تا بررسي‌هاي لازم در آنها انجام شود که در صورت تشخيص پزشک مبني بر اختلال هورمون‌هاي مردانه دارو درماني را براي مراجعه‌کننده آغاز مي‌شود.
وي افزود: کاهش هورمون‌هاي مردانه و درمان آن نياز به 1 الي 2 سال زمان دارد و تمام داروها در اين بيماران خوراکي است زيرا درمان‌هاي موضعي پاسخگوي نياز بيماران نيست.
شهراد دجستاني در بخش ديگري از سخنانش يادآور شد: اگر فردي داراي سابقه خانوادگي باشد و تا سن 18 الي 19 سالگي حدود 50 درصد از موهاي صورت آن رشد کرده باشد نياز به مراجعه پزشک ندارد زيرا اين مشکل با کمي صبر برطرف مي‌شود.
اين عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي ايران در پايان خاطرنشان کرد: برخي افراد براي پرتر نشان دادن موهاي صورت خود از رنگ مو استفاده مي‌کنند که بايد گفت استفاده از زنگ مو و حنا هيچ تاثيري بر رويش مو و پرتر شدن آن ندارد تنها ظاهر آن را تغيير مي‌دهد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر