صفحه نخست >> سلامت تعداد نظرات: 0

تغییر شکل ناخن حاکی از وجود این بیماری است

برخی از بیماری‌های داخلی و پوستی باعث تغییر شکل در ناخن می شود. به عنوان مثال کم خونی و فقرآهن موجب قاشقی شکل شدن ناخنها می شود، همچنین بیماری‌های پوستی تظاهراتی نظیر لکه زرد روی ناخن، جدا شدن ناخن از زیرش، نازک شدن ناخن و فرو رفتگی دارد که باید جدی گرفته شود. ممکن است تب‌های شدید و سکته قلبی باعث افتادن ناخن شود.

کد خبر: 2706

دکتر طوسی متخصص پوست، مو و زیبایی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: ناخن‌های سالم از نظر ظاهری صاف، یک شکل و یکرنگ هستند و در سمت پایین آنها ماهک دیده می شود که صورتی رنگ است.
 
وی اظهار داشت: برخی از بیماری‌های داخلی و پوستی باعث تغییر شکل در ناخن می شود. به عنوان مثال کم خونی و فقرآهن موجب قاشقی شکل شدن ناخنها می شود، همچنین بیماری‌های پوستی تظاهراتی نظیر لکه زرد روی ناخن، جدا شدن ناخن از زیرش، نازک شدن ناخن و فرو رفتگی دارد که باید جدی گرفته شود. ممکن است تب‌های شدید و سکته قلبی باعث افتادن ناخن شود.
طوسی بیان کرد: رشد ناخن‌های دست بیشتر از ناخن‌های پا است و رشد ناخن دست هفته‌ای دو میلی متر است. گاهی اوقات ممکن است ناخن دچار عفونت شود. به همین دلیل اگر ناخن بیماری داشته باشد باید معالجه شود.
 
دکتر طوسی در پایان گفت: ناخن‌ها بر اثر مواد شوینده، خشک بودن دچار شکنندگی می‌شوند، گاهی بهتر است ناخن‌ها را با وازلین چرب کرد همچنین خانمهای  خانه دار برای محافظت از ناخن‌ها هنگام شستن ظروف و لباس از دستکش استفاده کنند.
 
 
 
انتهای پیام/

نظرات بینندگان

ارسال نظر