صفحه نخست >> سلامت تعداد نظرات: 0

ژله و پاستيل براي ترميم مفاصل خوب است؟

اگر مي‌خواهند از ژله استفاده کنند از ورق‌هاي ژلاتيني موجود در بازار که از قند و افزودني عاري هستند، استفاده کنند.ژلاتين را با آبليمو و عسل استفاده کنيد که ترکيبي پروتئيني است. يک کارشناس تغذيه معتقد است: مصرف ژله و پاستيل اگر عاري از مواد افزودني و قند باشد، مي‌تواند براي ترميم مفاصل و اسخوان‌ها مفيد باشد.

کد خبر: 2664

زيست نيوز/ اگر مي‌خواهند از ژله استفاده کنند از ورق‌هاي ژلاتيني موجود در بازار که از قند و افزودني عاري هستند، استفاده کنند.ژلاتين را با آبليمو و عسل استفاده کنيد که ترکيبي پروتئيني است.
يک کارشناس تغذيه معتقد است: مصرف ژله و پاستيل اگر عاري از مواد افزودني و قند باشد، مي‌تواند براي ترميم مفاصل و اسخوان‌ها مفيد باشد.
مريم شيرمستي در خصوص اينکه آيا ژله و پاستيل واقعا براي استخوان‌ها مفيد هستند، گفت: ماده اصلي تشکيل دهنده ژله و پاستيل نوعي پروتئين حيواني است و از همين رو مي‌تواند براي استخوان‌ها و مفاصل مفيد باشد.
به گفته اين کارشناس تغذيه، "گلوکوز آمين" و "کندراتين سولفات" از جمله مواد موجود در ژله و پاستيل هستند که براي استخوان مفيد است‌.
وي با بيان اينکه مشابه اين پروتئين در آب مرغ وجود دارد، ادامه داد: به همين دليل وقتي که آب مرغ را در يخچال نگهداري مي‌کنيم، حالت ژله‌اي مي‌گيرد.
‌اين کارشناس تغذيه با اشاره به قند و افزودني‌هايي که به انواع ژله و پاستيل اضافه مي‌شود، ادامه داد: وجود اين مواد مي‌تواند اثر مفيد ژله و پاستيل را خنثي و چاقي و اضافه وزن ايجاد کند.
شيرمستي به افراد توصيه کرد: اگر مي‌خواهند از ژله استفاده کنند از ورق‌هاي ژلاتيني موجود در بازار که از قند و افزودني عاري هستند، استفاده کنند.

وي يادآوري کرد: مي‌توان ژلاتين را با آبليمو و عسل استفاده کرد و چون يک ترکيب پروتئيني است مصرف آن براي ميان وعده مفيد است.
اين کارشناس تغذيه اظهار کرد: مصرف اينگونه ژله‌ها يک بار در هفته توصيه مي‌شود.
شيرمستي معتقد است: مصرف ژله و پاستيل بدون افزودني براي ترميم مفاصل، رفع التهاب استخوان‌ها و ... مفيد است.

نظرات بینندگان

ارسال نظر