صفحه نخست >> سلامت تعداد نظرات: 0

معرفي چند گياه آپارتماني تصفيه کننده هوا

کد خبر: 2615

آکا ايران/ بعضي از گياهان آپارتماني نقش مهمي در تصفيه هوا و زدون مواد آلوده و شيميايي از محل کار و منزل دارند. سه نوع از مهم ترين گياهان آپارتماني تصفيه کننده هوا، به اين ترتيب است:
آريکا پالم – براي تصويه بهتر هوا پيشنهاد مي شود که به ازاي هر نفر، ۴ عدد از اين گياه در خانه و يا محل کار خود قرار دهيد. دقت کنيد که اگر در شهري با آلودگي هواي بالا زندگي مي کنيد بهتر است که سطح برگ هاي اين گياه را هر روز با يک دستمال پاک کنيد تا گياه راحت تر بتواند دي اکسيد کربن را به اکسيژن تبديل کند.
در اصل بهتر است که دو سري از اين گياه داشته باشيد. يک سري را در بيرون از خانه (براي مثال در بالکن يا حياط) قرار دهيد و سري ديگر را در داخل خانه و هر ۳ تا ۴ ماه جاي اين سري ها را عوض کنيد.
گياه سانسوريا (ماري) – بر خلاف اکثر گياهان که در شب دي اکسيد کربن آزاد مي کنند، اين گياه (که نام ديگر آن زبان مادر شوهر است) در هنگام شب CO2 را به اکسيژن تبديل مي کند و به همين علت مناسب اتاق خواب است.
حداقل به ۶ تا ۸ گياه متوسط به ازاي هر نفر نياز خواهيد داست تا کيفيت هواي داخل را به سطح پاک برسانيد.
گياه پوتوس – علاوه بر آزاد سازي اکسيژن اين گياه مي تواند سموم موجود در هوا را نيز از بين ببرد مخصوصا فرمالدهايد ها که معمولا توسط دود سيگار و مواد شيميايي ايجاد مي شوند.
اکثر وسايلي که در خانه و محل کار نگهداري مي کنيم با فرآيند هاي شيميايي ساخته و پرداخته مي شوند و به همين خاطر ميزاني مواد شيميايي در سطح هوا ساطع مي کنند. به علت خاصيت از بين بردن سموم در هوا، اين گياه براي اداره ها و محل کار که ميزان سموم در هوا بيش تر است بسيار مناسب است.

نظرات بینندگان

ارسال نظر