صفحه نخست >> سلامت تعداد نظرات: 0

آسيب‌هاي انجام خودسرانه بادکش

يوسف اصغري درباره عملکرد بادکش اظهار داشت: بسياري از قسمت‌هاي بدن با ورزش‌هايي که در حال حاضر صورت مي‌پذيرد، تحريک نمي‌شوند و با بادکش مي‌توان کاملاً به صورت مصنوعي حرکت و ورزش داد.

کد خبر: 251

ميگنا/ يوسف اصغري درباره عملکرد بادکش اظهار داشت: بسياري از قسمت‌هاي بدن با ورزش‌هايي که در حال حاضر صورت مي‌پذيرد، تحريک نمي‌شوند و با بادکش مي‌توان کاملاً به صورت مصنوعي حرکت و ورزش داد.به گفته وي کساني که دستگاه گوارششان کم کار است، با بادکش و ماساژ روي شکم مي‌توانند معده و سيستم گوارش را تقويت کرد.
همچنين، گاهي دردهايي ايجاد مي‌شود که با بادکش کردن مي‌توانيم درد را تخفيف دهيم. درد سياتيک يا سر درد را با بادکش در ناحيه ساق پا، و با مقداري تمرکز بدن به سمت مغز، مي توان کاهش و درد را تا حدي تخفيف داد.
اين کارشناس سطح عالي حوزه علميه و پژوهشگر در حوزه طب اسلامي افزود: اگر کسي بدنش حالت عفوني دارد و خونش عفوني شده است و مواد زائد در بدن فزوني پيدا کرده است و کليه آن هم ضعيف شده است، با عمل بادکش مي‌توان کليه‌ها را تقويت کرد. اما زماني که بادکش انجام مي‌شود، ليوان سطح پوست قرار مي‌گيرد و خون به آن سمت جريان پيدا مي‌کند و مواد عفوني و مضر به آن سمت سيلان پيدا مي‌کند، بنابراين عملاً مشکلي که ايجاد مي‌شود دو برابر است.
اصغري ادامه داد: لذا لازم است قبل از اعمال بادکش بدن از مواد زائد پاکسازي شود، تا مشکلات بيماري بيشتر نشود. همچنين، افراد خودسرانه به انجام اعمال يداوي نپردازند و به پزشک متخصص طب سنتي مراجعه کنند و در صورت صلاحديد انجام دهند.
وي خاطرنشان کرد: مثلاً کسي که فشار خون دارد نبايد ناحيه‌هايي که سيستم انتقال خون مرکزي است مثل قلب و ناحيه سينه بادکش را کند، چون مواد خون به سمت قلب حرکت مي‌کند و لذا اگر بادکش صورت پذيرد، خون به آن سمت جريان پيدا مي‌کند و مشکل ايجاد مي‌شود.

نظرات بینندگان

ارسال نظر