صفحه نخست >> سلامت تعداد نظرات: 0

بيماري آسم و توصيه‌هاي طب سنتي

سيد جواد علوي در رابطه پرهيزات بيماران آسمي اظهار داشت: در فصل پاييز و زمستان بروز بيماري‌هاي ريوي بسيار زياد است و ريزش مواد رطوبي از سر در اين دو فصل بيشتر اتفاق مي‌افتد. به گفته وي به طور کلي هواي سرد براي بيماران ريوي مضر بوده و پوشاندن سينه و ريه مخصوصا در هواي سرد بسيار ضرورت دارد چرا که هواي سرد براي ريه ضرر دارد.

کد خبر: 241

تسنيم/ سيد جواد علوي در رابطه پرهيزات بيماران آسمي اظهار داشت: در فصل پاييز و زمستان بروز بيماري‌هاي ريوي بسيار زياد است و ريزش مواد رطوبي از سر در اين دو فصل بيشتر اتفاق مي‌افتد.
به گفته وي به طور کلي هواي سرد براي بيماران ريوي مضر بوده و پوشاندن سينه و ريه مخصوصا در هواي سرد بسيار ضرورت دارد چرا که هواي سرد براي ريه ضرر دارد.

اين کارشناس طب سنتي عنوان کرد: ورزش کردن براي بيماران آسمي مفيد است اما به شرطي که ورزش در ابتدا سبک باشد و آرام آرام بر سرعتش و مدتش افزوده شود. اما بايد احتياط را در حين ورزش رعايت کنند چرا که ممکن است مواد زائد يا اخلاط در بدن رسوب کرده باشد که با ورزش به حرکت درآيد و باعث خفگي شود به همين دليل بهتر است که ورزش را آرام و سبک انجام دهند.
علوي ادامه داد: دميدن يا فوت کردن با شدت، نفس عميق کشيدن، پاکسازي به وسيله اسهال يا استفراغ عمدي البته با تجويز پزشک، آواز يا قرآن خواندن خود از راه‌هاي پاکسازي ريه محسوب مي‌شود.
وي گفت: روغن مالي سينه با روغن‌هايي مانند شويد، سوسن، نرگس يا ماليدن پشت، جلو، پهلوهاي سينه و کتف با دست به نرمي، ابتدا آهسته بعد به تدريج قوي براي بيماران آسمي مفيد است در صورتکي بعد از روغن مالي احساس خستگي کردند مي‌توانند از روغن شب بو يا ياسمن بر موضع روغن مالي کنند.
اين کارشناس طب سنتي افزود: بيماران آسمي توجه داشته باشند که غذاي آنها بايد کم حجم ولي کيفيت بالا داشته باشد و مصرف غذاهايي مانند آب و عسل، تخم مرغ عسلي، گوشت بلدرچين و کبک براي آنها بسيار مفيد است البته توجه داشته باشند که از مصرف غذاهاي غليظ مانند فست فودها، ماکاروني، سالاد الويه، لازانيا و گوشت گاو پرهيز کنند.
علوي يادآور شد: بين غذا آب نخورند و سعي کنند حداقل تا 2 ساعت بعد غذا آب نخورند البته هرچه ديرتر آب بخورند بهتر است، آب را ولي جرعه جرعه بنوشند البته اگر به جاي آب آب عسل بخورند برايشان فايده بيشتر دارد.
وي خاطرنشان کرد: بيماران آسمي توجه کنند که هميشه بايد شکمشان لينت داشته باشد و از يبوست نداشته باشند و مصرف لبو براي لينت و اجابت مزاج اين دسته بيماران بسيار مفيد است.

نظرات بینندگان

ارسال نظر