صفحه نخست >> سلامت تعداد نظرات: 0

تناسب اندام/ سيب سبز شما را چاق شدن مصون مي دارد

بر اساس آخرين تخقيقات انجام شده مصرف يک سيب در طول روز به ويژه سيب هاي سبز ترش مزه کليدي است براي جلوگيري از اضافه وزن و ابتلا به چاقي. اين سيب هاي سبز روشن که اغلب بسيار تُرد و لذيذ نيز هستند، کمک مي کند تا فرد در طول روز احساس پُر بودن داشته باشد و از رفتن او به سمت غذا جلوگيري مي کند. در واقع ترکيبات غير قابل هضم در برخي ميوه ها، مانند فيبر و پلي فنل ها توسط اسيد معده جذب و شکسته نمي شوند.

کد خبر: 2400

آريا/ خوردن يک سيب در روز شما را از رفتن به دکتر بي نياز مي کند، سخني است قديمي که اغلب با آن آشنا هستند. ادعايي که هر روز دلايل جديدي براي اثبات درستي آن مطرح مي شود. بر اساس آخرين تخقيقات انجام شده مصرف يک سيب در طول روز به ويژه سيب هاي سبز ترش مزه کليدي است براي جلوگيري از اضافه وزن و ابتلا به چاقي. اين سيب هاي سبز روشن که اغلب بسيار تُرد و لذيذ نيز هستند، کمک مي کند تا فرد در طول روز احساس پُر بودن داشته باشد و از رفتن او به سمت غذا جلوگيري مي کند. در واقع ترکيبات غير قابل هضم در برخي ميوه ها، مانند فيبر و پلي فنل ها توسط اسيد معده جذب و شکسته نمي شوند.
اگرچه در اين تحقيق انواع سيب هاي زرد، قرمز و سبز مورد آزمايش قرار گرفتند، اما هيچ يک اثرگذاري سيب سبز در کاهش وزن نداشتند. اين سيب باعث مي شود فعاليت باکتري ها درون روده بزرگ افراد چاق به تعادل برسد و از اين طريق سوخت و ساز بدن آنها را تنظيم مي کند. بنابراين با وجود اينکه انواع مختلف سيب داراي ترکيبات غير قابل هضم هستند، اما تنها سيب سبز است که مي تواند به کاهش وزن کمک کند.
 

نظرات بینندگان

ارسال نظر