صفحه نخست >> سلامت تعداد نظرات: 0

گياهان دارويي مفيد که سريع لاغرتان ميکند!

کد خبر: 2393

باشگاه خبرنگاران/ دکتر نصير دهقان پزشک و پژوهشگر طب سنتي گفت: امروزه با توجه به وفور اضافه وزن و چاقي در جوامع، توليد و عرضه قرص ها و داروهاي لاغري نيز افزايش يافته است.در اين ميان عده اي به بهانه هاي مختلف قصد سود جويي و تحريف واقعيات را دنبال مي کنند.

فروش قرص ها و کپسول هاي لاغري از تبليغات گسترده شبکه هاي ماهواره اي گرفته تا داروخانه ها و عطاري ها اينک از اقبال خاصي برخوردار شده اند. چه خوب است با دانستن عملکرد و مکانيسم هر کدام از گياهان بر روي بدن اقدام به تحقيق و سپس تهيه اين اقلام صورت گيرد.

وي افزود: بسياري از افراد شيوه هاي مختلفي را براي درمان چاقي و اضافه وزن خود تجربه کرده ولي هنوز نتوانسته اند به وزن ايده آل خود نزديک شوند؛ براي کاهش وزن و رسيدن به وزن مطلوب قبل از هر چيز بايد رژيم غذايي و سبک زندگي افراد اصلاح گردد به عنوان مثال به جاي مصرف مواد غذايي فرآوري شده، مصرف خوراکي هاي طبيعي سالم و غذاهاي آب پز يا بخارپز شده را در برنامه غذايي خانواده قرار گيرد.

دکتر دهقان با اشاره به گياهان دارويي جهت لاغري گفت: گاهي بدن براي تغيير، نياز به يک خانه تکاني دارد و استفاده از گياهان دارويي مي‌تواند اين شرايط را براي بدن ايجاد کند؛ البته پيش از استفاده از آن ها بهتر است با پزشک درمانگر خود مشورت صورت گيرد. در حقيقت استفاده از گياهان دارويي جهت لاغري بسيار متنوع است و اصولا از سه طريق مي توانند در کاهش وزن افراد موثر باشند. دسته اي از گياهان در کاهش اشتها موثر هستند که شامل زيره، رازيانه و لاک مغسول مي باشند.

وي تصريح کرد: دسته اي ديگر نيز مي توانند به افزايش متابوليسم و سوخت و ساز پايه بدن کمک کنند، مانند چاي سبز، فلفل قرمز، سداب ، شويد و سرکه. و دسته آخر نيز با افزايش دفع بدن از طريق دستگاه گوارش، بالاخص چربي هاي خوراکي، مي توانند به کاهش وزن کمک مي کنند که شامل سنا و رازيانه مي باشند؛ البته در صورت استفاده از اين دسته پس از تاييد پزشک درمان گر ، بايستي ويتامين هاي محلول در چربي براي بدن جبران گردند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر