صفحه نخست >> سلامت تعداد نظرات: 0

تغذيه/گوشت قرمز را سرخ نکنيد

کد خبر: 2383

باشگاه خبرنگاران/ محمدرضا قوام نصيري، رئيس انجمن راديوتراپي و آنکولوژي گفت: تغذيه در ايجاد سرطان معده و روده بزرگ تاثير بيشتري مي‌گذارد، اين تاثير در انواع ديگر اين نوع بيماري کمتر به چشم مي‌خورد.

وي افزود: به طور معمول مصرف ويتامين‌ها به مقدار کافي مي‌تواند در پيشگيري از سرطان موثر واقع شود همچنين استفاده از مواد ارگانيک، سلنيوم، آهن و کربوهيدرات‌ها در انواع سبزيجات سبز مي‌تواند رد اين مسئله تاثير بگذارد.
رئيس انجمن راديوتراپي و آنکولوژي با اشاره به مواد غذايي موثر در پيشگيري از سرطان عنوان کرد: اجتناب از مصرف روغن‌هاي حيواني و استفاده از انواع نباتي و گياهي خوب آن مانند کنجد، سويا و آفتابگردان از بروز سرطان پيشگيري مي‌کند.

قوام نصيري ادامه داد: همچنين مصرف زياد گوشت قرمز آن هم به صورت سرخ کرده و در حرارت بالا در ايجاد سرطان موثر است. در اين حالت کربن‌هاي آروماتيک در گوشت ايجاد مي‌شود و اين نوع کربن تغييرات و جهش‌هاي ژني را به وجود مي‌آورد که به دنبال اين جهش ژني سرطان در فرد بروز مي‌کند.
وي با اشاره به تاثير مصرف گوشت سفيد در پيشگيري از سرطان اظهار داشت: ماهي‌هاي جنوب ايران که امگا ۳ موجود در آن نسبت به ماهي‌هاي دريايي خزر يا شمال بيشتر است در پيشگيري از بيماري سرطان تاثير مي‌گذارد، منتها ماهي نيز مانند ديگر انواع گوشت نبايد در حرارت بالا سرخ شود، انجام اين کار در بروز سرطان را در فرد به همراه خواهد داشت.

رئيس انجمن راديوتراپي و آنکولوژي با اشاره به تاثير برخي ويتامين‌ها در پيشگيري از سرطان بيان کرد: مصرف سبزيجات و مواد پروتيئن دار، همچنين ويتامين‌هاي C، E، A از ابتلاي فرد به سرطان جلوگيري مي‌کنند.
قوام نصيري خاطر نشان کرد: همچنين مصرف برخي مواد غذايي مانند سوسيس که در آن مواد نگه دارنده وجود دارد نيز باعث بروز سرطان در فرد مي‌گردد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر